•  

​Туреччина нагадала Путіну про криваві злочини Росії

220
​Туреччина нагадала Путіну про криваві злочини Росії


Туреччина засудила висловлювання Путіна, який назвав події 1915 року в Османській імперії, «геноцидом вірмен». Про це йдеться в заяві МЗС Туреччини, в якому нагадується, що Росія зробила масові вбивства і геноцид народів Кавказ, Середньої Азії та Східної Європи, включаючи Голодомор в Україні.

У заяві МЗС Туреччини підкреслюється, що такого роду заяви, що мають політичний характер і відкрито порушують норми права, не мають для Туреччини ніякого значення.

«Беручи до уваги нелюдські дії Росії відносно тюркських і мусульманських народів, ми вважаємо, що вони краще за інших повинні розуміти суть «геноциду» і його правову сторону», - наголошується в заяві міністерства.

Там же підкреслюється, що наполегливість Росії в невірному тлумаченні подій не може сприяти встановленню миру між двома країнами. Москва закликається до об'єктивної оцінки подій і заохоченню Вірменії та вірмен до прийняття закликів про дружбу, з якими виступає Туреччина.

«Попри всі наші попередження і заклики, президент Росії розцінив події 1915 як геноцид. Ми це не приймаємо і засуджуємо. Для Туреччини такі політичні заяви, які є відкритим порушенням права, не мають законної сили», - вказується в заяві.

Влада Туреччини відзначили, що Росія «повинна сама добре знати, що таке «геноцид», і які у цього явища правові аспекти».

Прем'єр-міністр Ахмет Давутоглу в даному зв'язку заявив: «Ми готові обговорювати історію з усіма, але ми хотіли б засуджувати її відкрито, дивлячись в очі своїм опонентам. Якщо заглиблюватися в історію кожної країни, можна знайти безліч питань, які потребують обговорення». Давутоглу заявив, що будуть вжиті заходи щодо тих країн, які, ігноруючи зроблені Туреччиною кроки, виступають із заявами про так званий «геноцид».

Віце-прем'єр Туреччини Ялчин Акдоган, у свою чергу, закликав Росію задуматися про власне минуле. «Нехай спочатку рахуються з власним минулим. Через комплекси, викликані тим гнітом, масовими вбивствами та геноцидами, застосованими проти інших націй і власних громадян, вони намагаються знайти спільників для своїх злочинів», - сказав Акдоган.

Акдоган навів у приклад політику Росії щодо Сирії. «У Сирії вбито сотні тисяч людей. Було б добре, якби Путін прокоментував цей факт, якби він засуджував Асада і розділяв би горе людей. Все це засуджуємо ми. Ми поділяємо страждання людей, відкриваючи свої кордони для 2 мільйонів населення», - сказав Акдоган, маючи на увазі біженців з Сирії, які знайшли притулок у Туреччині.

«Ми знаємо, що з 1995 року у Думи є звичка раз на 10 років робити політичні заяви, що підтримують односторонні інтереси Вірменії. Дума не порушила цієї традиції, і 24 квітня 2015 знову зробила відповідну заяву. Ми його теж засуджуємо», - заявив МЗС. Туреччини

Відомство також зазначило, що «участь російського президента в заходах, які пройшли 24 квітня в Єревані, варто розцінювати як частину пропагандистської кампанії Вірменії». «Росія може зробити одну річ - це відмовитися від своєї односторонньої позиції і позитивно сприятиме реалізації закликів Туреччини до вірмен та Вірменії про дружбу і світі», - вказали в МЗС.

Відділ моніторингу

Коментарі