•  

Турнір із тхеквондо «Olympic Star» у Полтаві

1870
Турнір із тхеквондо «Olympic Star» у Полтаві

21 березня в спортивному комплексі УМВС «Динамо» відбувся відкритий всеукраїнський турнір із тхеквондо. Карта учасників охоплювала всю Україну й налічувала команди з 25 міст, зокрема з Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Києва, Сум, Харкова, Ірпеня, Дніпродзержинська, Дружківки, Кременчука, Миколаєва та інших.

Усього на змаганні було 600 юних спортсменів. Полтава як місто-господар турніру виставила 100 своїх представників, які на гідному рівні мали представити наше місто.

Подібний ажіотаж у спортивному комплексі був, мабуть, давно, адже всі глядацькі місця були зайняті, не було де яблуку впасти, люди юрмилися навіть у проході, а через спалахи фотокамер доводилося мружити очі.

Тхеквондісти мірялися силами одразу на 4 майданчиках, тому переможці визначилися в цей же день. Слід зазначити, що слабких і «зелених» на «Olympic Star» не було, тому кожний бій був запеклим і, як-то кажуть, «до останнього».

«Останній Бастіон» взяв інтерв’ю в головного тренера полтавського тхеквондо клубу «Торнадо» Азіза Мухамедова:

ОБ: Доброго дня, Азізе. Ваша команда досить різновікова, як я встиг помітити.

АМ: Так, маю вихованців від 1999 до 2008 року народження, як хлопців, так і дівчаток. Усього в «Торнадо» 24 вихованця.

ОБ: Що скажете про рівень підготовленості своєї команди до цього турніру.

АМ: Не зовсім те, на що я очікував, але тут взяла своє велика перерва в заняттях, цілих 9 місяців, під час яких наша федерація була дискваліфікована від змагань. Ось ми знову вийшли на ринг і намагаємося повернути втрачені позиції. Діти давно не тренувалися, не брали участі в змаганнях, тому зараз ми зазнали кілька поразок, хоча й перемоги теж є. Ми побачили свої помилки й хиби, є над чим працювати в майбутньому.

Попри всі складнощі, полтавці показали, хто в домі хазяїн, здобувши ряд упевнених перемог.

Нагород було дуже багато, адже медалі давали кожній віковій категорії, а також окремо для переможців у чоловічих та жіночих секціях.

Полтавський клуб тхеквондо «Торнадо» на цей раз потішив саме «жіночими» перемогами. Але в цьому випадку слово «жіночі» не є синонім до слова «слабкість». З-поміж 7 медалей «Торнадо», 5 здобули представниці прекрасної статі. Золото виграла Бургій Екатерина, срібло на рахунку Бабенко Екатерина, а також 5 бронзових медалей (3 із яких взяли знову ж таки дівчата).

Також ми поспілкувалися з молодим тхеквондістом Олегом Кантохою, який щойно здобув перемогу:

ГО: Привіт, Олеже. Скільки тобі років та в якій ваговій категорії б’єшся?

ОК: Мені 7 років, а виступаю в категорії до 26 кілограмів.

ГО: Цей бій ти виграв, так? Скільки ще залишилося?

ОК: Так, цей виграв, лишилося ще три.

ГО: Розкажи, чи важко було?

ОК: Ні (сміється).

ГО: Звідки був супротивник? Місцевий?

ОК: Із Києва.

ГО: У якому раунді ти здобув перемогу?

ОК: Я виграв за очками. 22-10 (упевнена перемога в тхеквондо – ОБ)

ГО: Розкажи, як ти почав займатися цим видом спорту.

ОК: Мене папа привів на секцію. Це мій перший серйозний турнір, тому що я займаюся тільки пів року. Зараз у мене вже є помаранчевий пояс, але я прагну здобути чорний.

Такого роду турніри в першу чергу мають на меті привернути увагу громадськості до проблем спортивного виховання молоді, показати дітям та їхнім батькам, як можна проводити своє дозвілля з користю для здоров’я. Здорові діти – наше майбутнє, і допоки в них є вогники в очах, бажання розвиватися, прагнення ставати кращими, доти наше місто буде колискою не тільки культурних надбань, а й щасливих, усміхнених і життєрадісних людей.

Сергій Нагорний 

Коментарі