•  

​У центрі Полтави "почервонів" Ватутін

220
​У центрі Полтави "почервонів" Ватутін

Погруддя радянському генералу на однойменній вулиці розфарбували у ніч проти 21 липня. Невідомі патріоти залишили на постаменті червоний напис "Ворог", нагадавши ким насправді є вбивця мільйонів українців Микола Ватутін.

Правоохоронці, що прибули на місце події, зафіксували її як дрібне хуліганство. У поліції зазначили, якщо будуть знайдені винні, вони відповідатимуть за свої дії згідно зі Статтею 173 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення.

ДОВІДКА: Микола Ватутін (1901-1944) — радянський військово-політичний діяч з Воронежа; брав участь у ліквідації загонів Революційної повстанської армії України Нестора Махна, згодом — придушував український національний рух у Холодному Яру і на Полтавщині. Під час Другої світової війни командував Воронезьким, Південно-Західним і 1-м Українським фронтами, відзначився жорстокістю до червоноармійців з українським корінням, яких майже без зброї відправляв штурмувати німецькі укріплення у так званій битві за Дніпро в 1943 році. Убитий у сутичці з загонами УПА у лютому 1944 року неподалік Острогу.

Коментарі