•  

У Гадячі шахраї одурили вже більше десятка людей

1240
У Гадячі шахраї одурили вже більше десятка людей

На Гадяччині почастішали випадки шахрайств.Найчастіше одурюють пенсіонерів та надто довірливих людей. Зловмисники виманюють у людей гроші, продають неякісні товари або і взагалі грабують

Серед ошуканих – 82-річний громадянин А. із Гадяча. Дві шахрайки переконали його в тому, що Пенсійний фонд міняє дрібні купюри на крупні, бо ті, начебто, скоро не будуть дійсними. Гроші жінки у дідуся взяли, а за новими сказали прийти наступного понеділка до місцевого управління Пенсійного фонду. Чоловік не витримав до понеділка і прийшов наступного дня. Зрозуміло, що тих працівників там він не знайшов. За цією ж схемою була обдурена ще одна жителька Гадяча.

Правоохоронці розповідають, що зараз надходить дуже багато звернень до Гадяцького райвідділу міліції, в яких люди скаржаться на те, що їх ошукали. Наприклад, один місцевий житель здійснив передоплату за автомобіль, який він хотів придбати через мережу інтернет, та після перерахування коштів продавець зник. Одна гадячанка так само заплатила за косметику, та товару із мережі так і не побачила.Ще двох мешканців Гадяча намагалася «зцілити» по телефону ворожка. Ті перерахували їй близько 40 000 гривень. Після цього «цілителька» зникла.

Також популярною зараз є схема телефонного шахрайства. Людям телефонують, представляючись працівниками міліції, і говорять, що у відділку знаходяться їхні діти, друзі, знайомі. Для того, щоб їх швидше звільнили, слід перерахувати гроші на певний банківський чи телефонний рахунок. Правоохоронці рекомендують у такому випадку вимагати назвати прізвище, ім’я та по батькові затриманого, назву та адресу відділку.

Найбільше від шахрайств страждають пенсіонери. 91-річному дідусеві продали масажер за 3000 гривень, який насправді коштує 300. Свою продукцію шахраї пропонували чоловіку, зайшовши до його оселі. А 80–річну бабусю, яка з кожної пенсії постійно відкладала гроші, щоб після смерті залишити дітям, взагалі пограбували. Шахраї назвалися ремонтниками-газовиками і, зайшовши до будинку, викрали 27 000 гривень.

– За жодних обставин не можна пускати до свого помешкання й двору продавців будь-яких товарів, - наголошують працівники міліції. - Ніколи не давати гроші наперед.Коли до оселі приходить людина, називаючись працівником соціальної служби чи задля перевірки лічильників чи ще чогось, то одразуслід вимагати в неї посвідчення, щоб дізнатись, де саме вона працює.

Якщо ви впевнені, що перед вами зловмисник чи у вас виникають будь-які сумніви стосовно особистості гостя,слід терміново зателефонувати до міліції.Необхідно добре роздивитися і запам’ятати шахраїв, записати номерний знак, марку та модель автомобіля, на якому вони приїхали. Будьте пильні та обережні!

Поліна ВИСОЦЬКА

Коментарі