•  

​У Гоголевому Гоголя згадали, а у Полтаві забули…

620
​У Гоголевому Гоголя згадали, а у Полтаві забули…

1 квітня 205-у річницю від дня народження Миколи відзначили в  Національному музеї-заповіднику М.В.Гоголя – у селі Гоголеве (колишня Яновщина)  Шишацького району на Полтавщині, де й народився великий письменник. Нині роковини славетного земляка співпали з ювілеєм самого закладу – 30-річчям його діяльності.

За доброю традицією до гоголівської садиби завітали численні шанувальники творчої спадщини майстра слова, серед них голова Полтавської обласної ради Петро Ворона, депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, учасники міжнародної наукової конференції “Зарубіжні письменники і Україна».

 Гості посадили молоді деревця дуболистої горобини на території музею-заповідника, а знаменита Солоха люб’язно почастувала всіх іменинним пирогом та запашним чаєм із цілющих трав.

 Всі, хто завітав до садиби, стали учасниками цікавого театралізованого дійства “В гостях у Гоголя”, послухали розповіді й спогади “матері” та “сестри” письменника, переглянули книжкову виставку, присвячену Т.Г.Шевченку з нагоди 200-річчя від дня його народження.

На імпровізованій пасиці сам Рудий Панько щиро ділився секретами ведення бджолиної справи.

Присутні вшанували пам’ять письменника покладанням квітів до його пам’ятника та могили батьків.

Цікаво, що у самій Полтаві жодних офіційних урочистостей біля пам’ятника Миколі Гоголю на однойменному бульварі, як це зазвичай бувало,  цього разу не відбулося. Про те, що полтавці пам’ятають свого славетного земляка засвідчили лише кілька букетів квітів, покладених звичайними людьми до підніжжя монумента.

Коментарі