•  

У керівництві ГПУ необхідні кадрові чистки та об'єктивне розслідування

990
У керівництві ГПУ необхідні кадрові чистки та об'єктивне розслідування


Давид Сакварелідзе - перший заступник Генпрокурора і Василь Грицак, голова СБУ посягнули на корупцію у Генеральній прокуратурі, "недоторканому" відомстві, що відіграє ключову роль у системі правосуддя в Україні. І в "кришуванні" високопоставленої мафії та корупції також, на жаль, відіграє ключову роль.

З нашої точки зору, є ще кілька "вперше":

1. Вперше затримані чинні високопоставлені керівники Генпрокуратури - заступник голови слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць - БЕЗ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА! Це відбулося, тому що замгенпрокурора Давид Сакварелідзе не вважав за необхідне погоджувати свої законні дії зі своїм начальником.

2. Вперше високопоставленого чиновника ГПУ заарештували без санкції суду - тому що скоєний злочин вимагав негайного реагування. (Це важливий захід обережності - торік Головна військова прокуратура порушила справу проти прокурора Київської області і відразу після оголошення підозри, прокурор втік і оголошений у розшук).

3. Вперше чинний керівний працівник Генпрокуратури був затриманий при отриманні хабаря в 3 мільйони гривень, і вперше при затриманні співробітників ГПУ вилучено майже 500 тисяч доларів і ціла партія діамантів.

4. Вперше заступник Генерального прокурора затримав на отриманні хабаря прокурорів, яких призначав особисто Генеральний прокурор Віктор Шокін. Таким чином вперше корпоративна змова прокурорів і кругова порука були абсолютно несподівано зруйновані.

5. Вперше президент України дізнавшись, що у відомстві його ставленика Шокіна виявилися наближені корупціонери, підтримав ЗАКОННЕ рішення. Уперше Петро Порошенко підтримав антикорупційне розслідування всередині своєї команди, в ключовий правоохоронній структурі.

6. Вперше СБУ і Генпрокуратура діяли спільно, щоб викрити корупціонерів в ГПУ. Вперше СБУ і ГПУ за півтора року після революції затримали на хабарі високопоставлених співробітників чинної влади, які відіграють найважливішу роль у корупційній схемі на вищому рівні.

7. Вперше керівники держави миттєво і рішуче підтримали дії слідчої групи. Повну підтримку отримали й демонстративні дії Служби безпеки, і слідчих Сакварелідзе.

8. Вперше спецпідрозділ "Альфа" нейтралізував охорону ГПУ та здійснив затримання високопоставленого співробітника ГПУ прямо на робочому місці.

9. Вперше перший заступник генпрокурора ГПУ Гузир, дізнавшись про затримання свого підлеглого, спробував перешкодити роботі слідчої групи і знищити документи слідчого. Слідчий не злякався начальства і здійснив усі необхідні слідчі дії.

10. Вперше знайшовся громадянин-заявник - цілком забезпечений бізнесмен, який одержавши вимогу про хабар від високопоставленого керівника ГПУ не став "вирішувати питання", а все одно звернувся в правоохоронні органи і співпрацюючи зі слідством допоміг взяти високопоставлених прокурорів на гарячому.

Висновки:

1. Якщо справа банди прокурорів-хабарників дійде до суду, то це змінить всю систему взаємовідносин у Генеральній прокуратурі. Каста "недоторканних" стане відчувати небезпеку.

2. СБУ і ГПУ зробили перший крок, щоб перетворитися з головних корупційних відомств у відомства, що виконують свої обов'язки по боротьбі з корупцією. Зміни в керівництві СБУ і ГПУ дали дуже конкретний і очевидний результат.

3. У керівництві ГПУ необхідна кадрова чистка та об'єктивне розслідування. На час слідства необхідно усунути від виконання обов'язків першого заступника генпрокурора Гузиря, який перешкоджав роботі слідчої групи і виконував обов'язки Генпрокурора, начальника слідчого управління ГПУ Юрія Грищенка, керівництво прокуратури Київської області.

4. Парламент і президент повинні вирішити - чи можна ще зберігати на посаді Генпрокурора Шокіна, підлеглі якого заплямували себе такою справою? Можливо, Україні потрібен новий Генпрокурор, вільний від таких сумнівних зв'язків. За дії своїх підлеглих повинні відповідати їх безпосередні керівники.

5. Тепер подивимося, чи дійде справа до суду, чи зможуть відкупитися від арешту на час слідства прокурори-хабарники, і чи буде цей випадок винятком із правил або, можливо, нової позитивної тенденцією.

6. І так, якщо цей кейс дійде до суду, це реальна боротьба з корупцією, і до революції це було абсолютно неможливо.

Два роки після Майдану, страшна війна, їздять танки і стріляють гармати, тисячі загиблих, мільйон біженців, країна збирає на армію по 5 гривень, на форму, зброю, на все, пенсії старим по 50 доларів, наші старі на демонстрації ходити не можуть, а в цей час замначальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакіна - ключова посада! - Збирає за рахунок хабарів пакети діамантів і сотні тисяч баксів денної виручки прямо в своєму в робочому кабінеті.

Коментарі