•  

Пристрасті довкола фіналу Кубка України у Полтаві

280
Пристрасті довкола фіналу Кубка України у Полтаві

Близько 200 представників ультрас ФК «Динамо» (Київ) зібрались на площі Лесі Українки в столиці та попрямували до будівлі Федерації футболу України, щоб висунути свої вимоги. Вони мають намір вимагати від керівництва федерації скасувати своє рішення щодо гри “Динамо” - “Шахтар” без глядачів. Футбольні вболівальники кажуть, що в разі, коли Федерація футболу не скасує своє рішення, тоді “така федерація нікому не потрібна”. Колону вболівальників супроводжує близько 10 працівників міліції. Ситуація спокійна. Порушень громадського порядку з боку вболівальників немає. 

Як відомо, завтра у фінальному матчі Кубку України зустрінуться "Динамо" (Київ) та "Шахтар" (Донецьк). 13 травня Виконком Федерації футболу України вирішив провести фінальний матч розіграшу Кубка України з футболу сезону 2013/2014 рр. 15 травня 2014 року о 20:00 у Полтаві на стадіоні «Ворскла» ім. О. Бутовського без присутності глядачів.

Нагадаємо, 7 травня Міністерство внутрішніх справ звернулося до Федерації футболу України із клопотанням щодо проведення решти футбольних матчів сезону 2013-2014 років у робочий час в будні дні та без присутності глядачів.

Як зазначається в повідомленні, «на сьогодні в державі склалася несприятлива обстановка для проведення футбольних матчів. Це яскраво ілюструють останні резонансні події, якими супроводжувалися футбольні матчі 27 квітня в Харкові та 2 травня в Одесі. У зв’язку із цим МВС було вимушене звернутися до Федерації футболу України, Прем’єр-ліги та Професіональної футбольної ліги із клопотанням щодо проведення решти футбольних матчів сезону 2013-2014 років у робочий час в будні дні та без присутності глядачів».

Президент “Динамо” Ігор Суркіс також розкритикував рішення Федерації футболу України про проведення фінального матчу Кубка України при порожніх трибунах. “Я не можу підтримати це рішення і не розумію, чому так має бути. Таким рішенням ми розписуємося у своїй власній безпорадності. Так , в країні відбуваються трагічні події. Але я неодноразово говорив , що за допомогою футболу ми повинні об’єднати країну», – заявив Суркіс.
“Таких обурених людей , як на сьогоднішній зустрічі , я не зустрічав дуже давно. Думаю , що серед донецьких уболівальників настрої такі ж . Бо вболівальники різних команд мало чим відрізняються один від одного. І які акції ми б не проводили перед фінальним матчем , а зокрема гравцям обох команд пропонується обійнятися разом , і яку б гру не демонстрували команди , без глядачів це буде найгірший фінал в історії українського футболу. Це ганьба. Я просто спокійно , мирно прошу Конькова , Попова , Федерацію футболу : зробіть все можливе , щоб матч пройшов з глядачами“, – резюмував президент «Динамо».
Крім цього, мер Львова Андрій Садовий звернувся до Федерації футболу України з проханням провести фінальний матч Кубка України не в Полтаві при порожніх трибунах , як це було вирішено у вівторок , а на «Арені -Львів» з глядачами.
«Упевнений , сучасна «Арена -Львів » зможе гідно прийняти матч такого рівня і забезпечити необхідні умови для команд , гравців і вболівальників» , – йдеться в заяві Садового.
Нагадаємо , у фінальному матчі , який відбудеться 15 травня ( о 20:00), зустрінуться «Динамо» і «Шахтар». В цілях безпеки ФФУ вирішила перенести поєдинок з Харкова і не пускати глядачів на трибуни.  

Полтавська міліція готова забезпечити належну охорону порядку та прийняти фанів.
Про це повідомив на прес-конференції з журналістами начальник УМВС України в Полтавській області полковника міліції Іван Корсун.
«Я особисто за те, щоб коли приїдуть фани їх запустили на трибуни, і щоб вони не ходили навкруги стадіону та не виражали своє невдоволення. Їм дадуть відповідний сектор і вони будуть під контролем міліції та охорони стадіоні», – сказав Корсун.
За його словами міліція Полтавщини співпрацює з іншими областями щодо інформації, чи будуть до Полтави їхати вболівальники.
Наразі питання забезпеченням правопорядку під час матчу вирішують у Києві на рівні МВС та ФФУ. Туди на переговори поїхав заступник начальника УМВС області Сергій Альошкін.

Коментарі