•  

У Києві обговорять відносини ЄС та України

00
У Києві обговорять відносини ЄС та України

У понеділок, 27 квітня, в Києві відбудеться 17-й саміт Україна-ЄС.

Це буде перший саміт, який "проходитиме у контексті нової Угоди про асоціацію, що була підписана у червні минулого року", - говориться в повідомленні прес-служби представництва Євросоюзу в Україні.

Учасники саміту

Європейський Союз представлятимуть президент Європейської Ради Дональд Туск, президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер та комісар з європейської політики сусідства Йоганнес Ган.

Україну на саміті представлятиме президент Петро Порошенко.

Представник Євросоюзу із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Могеріні не зможе долучитися до заходу через заплановану зустріч з генсеком ООН Пан Гі Муном.

Водночас, як повідомляють у прес-службі ЄС, пані Могеріні у неділю провела телефонну розмову з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, у якій вони обговорили питання порядку денного саміту.

Питання саміту

Саміт розпочнеться о 12:00 із зустрічі між Дональдом Туском, Жан-Клодом Юнкером і Петром Порошенком у Будинку з химерами.

Серед питань, які будуть обговорювати на саміті, - виконання Мінських угод щодо припинення бойових дій на Донбасі, реформи в Україні, галузева співпраця.

Також говоритимуть про впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, фінансову та іншу допомогу від Євросоюзу, підготовку до травневого саміту Східного партнерства у Ризі.

Після саміту відбудеться міжнародна конференція реформ для України.

24 квітнят Петро Порошенко та Дональд Туск у телефонній розмові "обговорили останні деталі" підготовки до київського саміту Україна-ЄС.

Петро Порошенко висловив сподівання, що під час зустрічей ЄС надасть "сильні сигнали" на підтримку України та європейської інтеграції країни.

"Президент також наголосив на важливості поглиблення відносин між Україною та ЄС в сфері безпеки і оборони", - йдеться у повідомленні прес-служби глави Держави.

Останній саміт між Україною і Євросоюзом відбувся у Брюсселі 25 лютого 2013 року.

Коментарі