•  

У колоніях на Полтавщині засуджених годували зараженим м’ясом

330

Прокуратурою Полтавської області із залученням фахівців регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби здійснено перевірку у державних установах «Божковська виправна колонія №16», «Крюковська виправна колонія №29», «Полтавська виправна колонія №64» та «Надержинщинська виправна колонія №65» щодо забезпечення конституційних прав засуджених осіб на належне харчування,- повідомляє прес-служба прокуратури (https://pol.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=235293). 

src="http://bastion.tv/media/files/7bbc98d581a6499886ee8db9dad9eb21.jpg">

Під час перевірки виявлено порушення санітарних правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням. Так, за результатами проведених санітарно-мікробіологічних досліджень щодо відповідності м’яса птиці вимогам ДСТУ, у всіх зразках курячого м’яса, відібраних у вказаних державних установах, виявлено збудник «Listeria monocytogenes», який може призвести до захворювання на лістеріоз, від якого в Україні зафіксовано перший летальний випадок.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратурою внесені вказівки керівникам виправних установ про заборону використання такого м’яса – це понад 4 тонни замороженої курятини.

Крім цього, за вказаним фактом внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України.

Коментарі