•  

У лісах Полтавщини проводять винищувальні заходи

2750
У лісах Полтавщини проводять винищувальні заходи

Працівники державної лісової охорони проводять постійні спостереження за насадженнями на предмет виявлення та проектування своєчасних лісозахисних заходів. Адже при інтенсивному пошкодженні шкідливими комахами насадження може не тільки втратити річний приріст, а й призвести до його повної загибелі.

Головний спеціаліст сектору охорони та захисту лісу Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Ярослав Марченко, розповів, що лісозахисна справа є вагомою та невід’ємнною частиною комплексу заходів у веденні лісового господарства, які проводяться протягом усього періоду зростання деревостанів:

– Оскільки ентомологічні шкідники за своїм характером живлення та біології розвитку поділяються на відповідні групи, зокрема: шкідники плодів та насіння деревних порід, первинні шкідники, хвоє та листогризучі, шкідники стовбурів та коренів своєчасні профілактичні та винищувальні заходи в лісових насадженнях Полтавщини здійснюється державною лісовою охороною підвідомчих лісогосподарських підприємств області спільно з кваліфікованими спеціалістами Державного лісозахисного підприємства «Харківлісозахист», - розповідає лісівник.

У 2014 році на Полтавщині було проведено наземні винищувальні заходи в осередках рудого сосновго пильщика на площі 5125 га. Зазначений обсяг робіт є найвищим по Україні.

Нині площі осередків шкідників лісу, відповідно до інвентаризації осередків шкідників становлять 37195 га, в тому числі запроектовані винищувальні заходи в осредках рудого соснового пильщика на площі 9228 га.

Своєчасність та якість проведення винищувальних заходів – є запорукою успіху в збереженні, та примноженні зелених багатств Полтавщини, наголошують фахівці.

Коментарі