•  

У Миргороді завершився семінар за програмою Британської Ради

880
У Миргороді завершився семінар за програмою Британської Ради

На початку серпня 2015 рокув Миргороді завершився четвертий тренінг-семінар за програмою Британської Ради в Україні «Активні громадяни». Тренінги проводили активісти Громадської організації «Передвижник».

Програма «Активні громадяни» - це проект міжнародної організації BritishCouncil, що реалізується більше ніж в 40 країнах світу й має на меті сприяти соціальним змінам в суспільстві та розбудовувати мережу молодих лідерів та громадських організацій, які і будуть рушіями цих змін.

Протягом двох літніх місяців 60 жителів Миргорода пройшли навчання, здобули навички громадської активності та отримали знання з ведення безконфліктного діалогу та планування проектів соціальної дії. Здебільшого програма тренінгів включала в себе практичні вправи, самостійну роботу в групах та спілкування учасників між собою. В останній день учасники об’єднувалися в пари, писали план власного проекту на обрану тему та представляли його іншим учасникам. По завершенню кожен отримав сертифікат Британської Ради в Україні.

Подати заявку на участь мав змогу кожен бажаючий свідомий громадянин. Групи набиралися по 15 чоловік та не мали будь-яких критеріїв відбору, що давало змогу проходити навчання та працювати в групах пліч о пліч школярам та приватним підприємцям, працівникам міської адміністрації та студентам, жителям Миргорода та тимчасово переміщеним особам з зони проведення АТО.

«Як на мене це зустріч з новим поколінням. І я відчуваю, що нам потрібна більша свобода в місцевому самоврядуванні, щоб молодь зайшла у владу» - прокоментував Олександр Карпенко, учасник тренінгу.

До речі, група другого тренінгу, що проходив 15-17 червня, була на 70 відсотків наповнена громадянами, що вже більше року, як покинули власні домівки на Сході України та проживають в Миргороді.

Організатори кажуть, що переслідувану ціль вони вже досягли - об’єднали охочих робити позитивні зміни в своїй громаді та створили мережу громадян міста, які не просто знають одне одного, а можуть знаходити однодумців, об’єднуватися задля спільних проектів та втілювати їх у життя. І додають, що тепер все залежить від активності тих хто отримав сертифікати і готові співпрацювати з кожним, хто проявить ініціативу соціальних змін.

Координатор проекту в Миргороді Анна Саєнко сказала: «Наше місто отримує навчених громадян, які знають не тільки, що потрібно робити, але й як це зробити власними силами».

Цікаво й те, що організатори проводили кожен наступний захід в різних місцях, щоб якомога більше розширити коло учасників. Так, наприклад, перший тренінг відбувся на подвір’ї приватної школи іноземних мов «iDealDreams» у форматі «openair» (вперше в Україні). Директор школи Катя Коднянська стала одним з перших активних громадян. Один з наступних заходів вже проходив в кафе «Еліксир», власник якого пройшов перший тренінг та особисто запропонував свій заклад для проведення наступних тренінгів «Активні громадяни».

Андрій Камінський

Коментарі