•  

У Москві судять колишнього директора Полтавського заводу "Знамя"

1210
У Москві судять колишнього директора Полтавського заводу "Знамя"

Процес проти 73-річного пенсіонера з Полтави Юрія Солошенко, якого МЗС вважає політв'язнем, почався в Московському міському суді Росії. Про це повідомляє "Бі-бі-сі".

ФСБ звинувачує Солошенко в шпигунстві проти Росії, за що за статтею 276 кримінального кодексу йому загрожує від 10 до 20 років тюремного ув'язнення. Суд розгляне справу в закритому режимі, як повідомлялося, без попередніх слухань, відразу по суті.

Протягом десятків років Солошенко був директором полтавського заводу "Знамя" - частини оборонного комплексу СРСР, що виготовляв електровакуумні компоненти для радіоелектронної зброї. Після розпаду Радянського Союзу, керівництво заводу підтримувало його роботу в основному за рахунок замовлень Росії.

За даними члена ОНК Москви Зої Світловий, відповідно до міжурядової російсько-української угоди про порядок передачі товарів військово-технічного призначення від 1993 року, завод співпрацював з російським ВПК.

У 2010 році Юрій Солошенко вийшов на пенсію, а завод "Знамя" перетворився на руїни.

Подробиці справи закриті, оскільки вона має гриф "секретно". За даними правозахисників, у кримінальній справі Солошенко чотири томи (це небагато) і в ньому імовірно говориться, що він планував вивезти з Росії на територію України якусь новітню зброю "на вантажівці".

Відділ моніторингу

"Останній Бастіон"

Коментарі