•  

У Мюнхені сплюндрували могилу Степана Бандери

670
У Мюнхені сплюндрували могилу Степана Бандери

У неділю 17 серпня невідомі підірвали могилу лідера ОУН Степана Бандери на мюнхенському цвинтарі Вальдфрідгоф в Німеччині.

Спочатку про інцидент у своєму фейсбуці повідомив один із депутатів Київської облради, зазначивши, що могила була підірвана. Він припустив, що це було зроблено для того, щоб українці не змогли перепоховати свого Героя в Україні.

Пізніше у соцмережах почала з`являтись інформація про те, що могила була сплюндрована невідомими. Зокремає,українець Вадим Костюк, що мешкає у Мюнхені, опублікував фото сплюндрованої могили Бандери, зазначивши, що вибуху, за інформацією місцевої поліції, не було, а зруйнували пам’ятник (великий кам’яний хрест) та пошкодили саму могилу, можливо, внаслідок спроби викопати домовину.

Степан Бандера був одним із засновників Української повстанської армії (УПА) в 1942 році, яка діяла переважно на Західній Україні і воювала як проти німецьких військ, так і проти Радянської армії. Героїзація Бандери на Україні викликає критику з боку багатьох ветеранів Великої Вітчизняної війни,частини політиків та громадськості. Решта суспільства вважає його борцем за незалежність України.

15 жовтня 1959 року в Мюнхені в під'їзді будинку знайшли ще живого залитого кров'ю Степана Бандеру. Медична експертиза виявила, що причиною смерті була отрута. Зі спеціального пістолета йому вистрілили в обличчя струменем розчину ціанистого калію. Через два роки, 17 листопада 1961 р., німецькі судові органи проголосили, що вбивцею Степана Бандери є Богдан Сташинський за наказом Хрущова. Німецький Верховний Суд у Карлсруе затвердив, що головним обвинуваченим у вбивстві Бандери є радянський уряд у Москві. 

Коментарі