•  

У ОБСЄ, нарешті, прорізався голос. Асамблея назвала дії Росії актом агресії

110
У ОБСЄ, нарешті, прорізався голос. Асамблея назвала дії Росії актом агресії

Парламентська асамблея ОБСЄ на пленарному засіданні в Гельсінкі 8 липня ухвалила резолюцію «Продовження очевидних, грубих і невиправлених порушень Російською Федерацією зобов'язань в рамках ОБСЄ та міжнародних норм».

«За» проголосували 96 парламентаріїв з країн-членів ОБСЄ, 7 висловилися «проти» і 32 утрималися.

Документ був розроблений главою парламентської делегації Канади Діном Еллісоном разом з його колегами з делегації України в ПА ОБСЄ. На думку багатьох учасників літньої сесії ПА ОБСЄ в Гельсінкі, резолюція містить найбільш жорстку критику Москви, якщо порівнювати цей акт з іншими, прийнятими в організаціях, членом яких є Росія.

Зокрема, один із пунктів прямо звинувачує Росію в агресії, вказуючи на те, що Москва використовує свої регулярні війська на сході України.

Парламентська асамблея ОБСЄ закликала Росію «зупинити постачання та переміщення важкого озброєння, боєприпасів, підрозділів російських Збройних Сил і найманців через російський кордон в Східну Україну, припинити надання будь-якої військової, фінансової або матеріально-технічної допомоги незаконним збройним групам в Донецькій і Луганській областях України, в тому числі за допомогою так званих «гуманітарних конвоїв», і звернути назад нарощування військ і військового спорядження уздовж російського кордону з Україною».

Крім того, окремим пунктом Асамблея дала визначення того, що саме робить Росія стосовно України: «ПА ОБСЄ вважає, що дії Російської Федерації в Автономній Республіці Крим та в місті Севастополі, а також в певних районах Донецької та Луганської областей України є актами військової агресії проти України».

Учасники засідання заявили «Голосу Америки», що резолюція з визнанням факту військової агресії Росії проти України може бути використана іншими міжнародними організаціями, а також при судовому переслідуванні керівників Росії.

ОБСЄ також підтвердила раніше прийняту нею заяву, що так названий «Референдум, проведений 16 березня 2014 в Автономній Республіці Крим та в місті Севастополі, не має юридичної сили» і повторила свій заклик «до Росії анулювати незаконну анексію цього регіону».

Асамблея також закликала «держави-учасниці ОБСЄ утримуватися від будь-яких дій або контактів, які могли б бути витлумачені як визнання незаконною анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».

Співголови Гельсінкської комісії США Роджер Уікер і Кріс Сміт, присутні під час першої частини обговорення резолюції, висловили позицію парламентської делегації Сполучених Штатів з документом, жорстко критикує Кремль за його дії в Україні.

Роджер Уікер підкреслив, що мова при засудженні Росії за її дії проти України йде саме про керівників кремлівського режиму, тобто про Путіна і його оточенні, а не про все населення країни (це збиткова і помилкова позиція, тому що саме населення Росії породжує кривавих кремлівських ватажків - ОБ):

«Я хочу зазначити, що ця резолюція з осудом російської агресії (проти України) вказує на лідерів російської влади, а ніяк не критикує сам російський народ. Ми б хотіли, щоб це для російських людей стало знаком надії».

За словами сенатора, «треба плекати надію на те, що врешті-решт свобода в Росії переможе, що російські громадяни будуть жити в суспільстві, де поважають верховенство закону, і жителі України будуть жити в такому ж суспільстві, що у російських людей одного разу з'явиться вибір , з'явиться можливість для вільних, чесних і відкритих виборів, на яких відбудеться зміна влади, а російське керівництво одного разу буде викликати довіру, а не страх».

Крістофер Сміт зупинився на ситуації в Криму: «Ситуація з правами людини в Криму є сумною, і те, що там відбувається, не може її виправдати. У Криму після анексії обмежувальні російські закони стали частиною життя. Все ще гірше для кримських татар, особливо для тих, хто налаштований про-українськи».

У східній Україні на територіях, що знаходяться під владою російських тербанд, за словами конгресмена, ситуація жахлива:

«Військовополонені, та й звичайні жителі, там піддаються масових стратам, тортурам, примусової праці і знущанням». Кріс Сміт заявив, що, незважаючи на Мінські угоди, «не проходить і дня без обстрілів з боку сепаратистів, підтримуваних Росією».

Росіяни створюють перешкоди спеціальній місії ОБСЄ в регіоні, і це обурливо - сказав на закінчення своєї промови конгресмен Кріс Сміт.

Текст резолюції, прийнятій ПА ОБСЄ про російську агресію в Україні, повністю увійде в підсумковий документ Гельсінкської сесії Асамблеї, який буде прийнятий 9 липня.

Відділ моніторингу 

"Останній Бастіон"

Коментарі