•  

У Пентагоні заявили, що НАТО готується до нападу Росії на країни Балтії

660
У Пентагоні заявили, що НАТО готується до нападу Росії на країни Балтії

НАТО очікує напад Росії на країни Балтії – про це розповів Майкл Карпентер, заступник помічника міністра оборони США на виступі в конгресі.

Карпентер заявив в конгресі про потенційну війну між країнами Балтії та Росією. Він прокоментував думку про те, що у НАТО недостатньо сил, щоб захистить Естонію, Латвію і Литву від блискавичної атаки Москви.

– Було багато розмов про те, що Росія може захопити країни Балтії і, можливо, навіть Польщу і що вона сильніша Північноатлантичного альянсу в Східній Європі. В цьому випадку країни Балтії і Польща можуть потрапити за нову залізну завісу, – сказав генерал.

Карпентер вказав, що три маленькі балтійські країни, які в сукупності володіють 11 батальйонами легко збройних сил, не йдуть ні в яке порівняння з 46 батальйонами танків, десанту, механізованої піхоти, артилерії, ракет і ударних вертольотів Росії, дислокованими в регіоні.

– Такий розклад сил перевершує навіть необхідну перевагу сил 3 до 1 між нападниками і обороняцями. НАТО планує розмістити в регіоні ще 4 батальйони, щоб зменшити співвідношення російської переваги хоча б до двохкратної.

За його словами, перевага Росії перед НАТО в цій війні полягає, зокрема, і в тому, що для Москви не буде проблемою підтягнути до фронту нові сили.

– НАТО необхідно запобігти військовому конфлікту з Росією, але це потрібно робити з позиції сили, а не слабкості. Якщо Росія побачить, що країни НАТО єдині у захисті країн Балтії, то зрозуміє, що нічого не виграє при атаці цих країн, – резюмував Карпентер.

Відділ моніторингу

Коментарі