•  

У Полтаві міліціонери викрили «Агентство нерухомості», працівники якого «розвели» більше сотні полтавців

3520
У Полтаві міліціонери викрили «Агентство нерухомості», працівники якого «розвели» більше сотні полтавців

Упродовж 2014 року група осіб, під виглядом надання послуг «агентства нерухомості» із пошуку та здавання в оренду житла, шляхом шахрайства, заволоділи грошима полтавців у великих розмірах. Незаконну діяльність шахраїв припинили працівники відділу державної служби боротьби з економічною злочинністю Полтавського міського управління, передає УМВС України в Полтавській області.

За інформацією правоохоронців, група у складі 32-річного організатора та п’ятьох подільників (серед яких: троє жінок 22, 26 та 28 років, а також двоє чоловіків 23 та 24 років) працювала за єдиною схемою. Зокрема, організатор надавав оголошення в одну із міських газет та в мережі Інтернет про здачу в оренду квартир або приватних будинків за дуже низькою ціною, зазначаючи в оголошенні або свій, або робочий мобільні номери телефонів.

У телефонній розмові з клієнтом фігуранти зазначали, що бажаний об’єкт вільний та здається через агентство нерухомості і, щоб його подивитись, необхідно приїхати до офісу агентства. В офісі клієнта приймали спільники організатора і переконували, що попередня інформація відповідає дійсності. На підтвердження своїх слів, в присутності клієнта, вони телефонували на мобільний телефон нібито господарю житла і домовлялися про зустріч. Але насправді фігурант телефонував організатору, імітуючи розмову з орендодавцем. Після чого пропонував клієнту укласти договір та оплатити послуги агентства в розмірі 300 гривень.

Після сплати послуг, клієнту надавали номер мобільного телефону (нібито господаря житла). Після того, як клієнт не міг додзвонитися до господаря, працівники агентства давали йому інший номер, що насправді належав організаторові. Останній, представляючись то керівником агентства, то старшим менеджером, під різними приводами намагався відтягнути зустріч з господарем. У разі, якщо клієнт був дуже наполегливим і приїжджав до офісу повторно, йому або надавали фіктивну роздруківку з мобільними телефонами господарів житла. Але на ділі з’ясовувалося, що житло або взагалі не планували здавати або вже тривалий час як перебувало в оренді. Окремим клієнтам пропонували написати заяву про розірвання договору. Однак після його анулювання, клієнта інформували, що грошові кошти він зможе отримати не раніше ніж за три місяці. У підсумку ж клієнти не отримали ані грошей, ані обіцяних послуг.

Правоохоронці провели обшуки за місцем мешкання фігурантів та за адресами офісів, в ході яких вилучили договори, укладені з потерпілими, комп’ютерну техніку та грошові кошти.

Наразі за даними фактами розпочато кримінальне провадження. За скоєні правопорушення полтавським злодіям загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Коментарі