•  

У Полтаві незаконно орендовану будівлю повернули державі

550

Міноборони повернули у власність будівлю вартістю близько 10 мільйонів гривень та площею близько 2-х тисяч м2. 

У 2017 році міжрегіональне відділення Фонду держмайна України в Полтавській області та громадська організація уклали договір оренди виробничого будинку загальною площею майже дві тисячі квадратних метрів. Балансоутримувачем зазначеного майна є Концерн "Військторгсервіс", який входить до складу Міністерства оборони України.

Прокуратура Полтавської області встановила, що договір було укладено з порушенням вимог чинного законодавства. Так, всупереч вимогам ст. 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» вказані нежитлові приміщення надано в оренду без проведення конкурсу, а також без погодження з органом управління майном - Міністерством оборони України.

Окрім цього, громадська організація була створена нещодавно, а її засновники не зробили жодного внеску до статутного фонду. Таким чином в орендаря відсутні кошти для здійснення орендної плати.

Тож зважаючи на ряд порушень, прокуратура Полтавщини направила до суду позов з вимогою визнати недійсним вказаний договір оренди. Суд задовольнив позов і Міністерству оборони України повернули будівлю, розташовану в історичній частині міста.

За матеріалами прес-служби прокуратури Полтавської області.

https://pol.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=234673

Коментарі