•  

У Полтаві обговорювали проблему залучення інвестицій у проекти розвитку «зеленої енергетики»

110
У Полтаві обговорювали проблему залучення інвестицій у проекти розвитку «зеленої енергетики»

Сьогодні, у Полтаві пройшло засідання круглого столу «Створення ринкових умов для залучення приватних інвестицій у проект заміщення природного газу альтернативними та поновлювальними джерелами енергії на основі державно-приватного партнерства» в рамках виконання Проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород», інформує ОКІА «Новини Полтавщини».

Під час круглого столу інвесторам представили пілотний проект з реконструкції газової котельні зі встановлення біоволокна на соломі. Крім того, учасники заходу розглянули питання форм та моделей залучення приватних інвесторів при реалізації біоенергетичних проектів, визначили найефективніші інструменти залучення приватних інвестицій. Ознайомилися з іноземним досвідом заміщення природного газу.

“У такий непростий для України час питання енергетичної незалежності є життєво важливим. Але для втілення проектів з альтернативної енергетики необхідні кошти, яких сьогодні у держави не вистачає. Тому необхідно залучати кошти приватних інвесторів», - сказав керівник Проекту, виконавчий директор ВБО «Інститут місцевого розвитку» к.е.н., доцент Руслан Тормосов.

За його словами, міжнародний досвід свідчить, що найефективнішим інструментом залучення приватних інвестицій у сферу заміщення природного газу альтернативними та поновлювальними джерелами енергії, є державно-приватне партнерство.

ДПП — це механізм, коли держава через органи місцевого самоврядування забезпечує підтримку інвесторові, зберігаючи за собою право власності на об’єкти інфраструктури, а інвестор управляє цими об’єктами та здійснює необхідні капіталовкладення.

Руслан впевнений, що реалізація Проекту USAID у Миргороді започаткує системний підхід до сталого переходу на місцеві види палива та заміщення природного газу

Круглий стіл став майданчиком з обміну досвідом та надав можливість усім учасникам не лише продемонструвати готовність до співпраці, але й зробити конкретні кроки для реалізації спільних проектів із «зеленої» енергетики.

Варвара Самохіна

Коментарі