•  

У Полтаві розгорається військово-городній конфлікт

5060
У Полтаві розгорається військово-городній конфлікт

Сьогодні з ранку КПП військової частини, що дислокується на військовому аеродромі, що на околиці Полтави, заблокували близько сотні цивільних осіб.

Цивільні, а це переважно колишні військові авіатори - офіцери і прапорщики, зібралися біля КПП військової частини, вимагаючи зустрічі з її командиром. Приводом для акції стало рішення командування частини припинити ще з 1 жовтня 2014 пропуск цивільних осіб на територію частини. Зокрема, на городи, які вони обробляли на аеродромі майже 30 років.

Про це передає Обозрєватєль.

Рішення було прийнято з початком АТО в Донбасі, після чого були вжиті заходи і щодо посилення оборони практично недіючого більше десяти років військового аеродрому. Військові, які там несли службу, огородили КПП колючим дротом, на території частини спорудили укріплення вогневі точки, посилили патрулювання території аеродрому. Після чого і було ухвалено рішення заборонити проходження через КПП городників-відставників. Це рішення було підтверджено і на початку березня 2015 року, про що сповіщає і сьогодні оголошення, вивішене на контрольно-пропускному пункті.

Військові городники не змирилася з втратою своїх ділянок, яких в районі аеродрому налічується більше чотирьох сотень. З першими теплими весняними днями вони намагалися проходити на городи, але військовослужбовці їх не пропускають.

Сьогодні городники вирішили зустрітися з командуванням військової частини, щоб домогтися повернення земельних ділянок та дозволу проходити на городи, як і раніше, за спеціальними перепустками. Командир частини до присутніх не вийшов. Один з офіцерів підтвердив рішення командування про заборону пропуску цивільних осіб на територію частини у зв'язку з проведенням АТО. Присутні відмовилися розходитися і наполягали на зустрічі з командуванням частини. Щоб розрядити ситуацію, військові запропонували городникам сформувати ініціативну групу, яку і пропустили на переговори на територію частини.

Коментарі