•  

​У Полтаві розробили план дій боротьби з туберкульозом, ВІЛ/СНІДу та наркоманією на 2015 рік

550
​У Полтаві розробили план дій боротьби з туберкульозом, ВІЛ/СНІДу та наркоманією на 2015 рік

Координаційна рада з питаньпротидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА розробила план дій на 2015 рік.

3 березня за участю представників компанії Deloitte відбулось засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією. Саме Полтавщина була обраною серед 10 регіонів, на теренах яких реалізовуватимуть Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», що надаватиме технічну допомогу державним і неурядовим установам для визначення найкращих підходів до фінансування та надання ВІЛ-послуг.

Директор Проекту Ната Аваліані розповіла про основні аспекти реалізації Проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» на Полтавщині. Основною його метою є посилення системи охорони здоров’я для забезпечення ефективного та сталого надання послуг із профілактики, лікування та догляду у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш уразливим групам населення. Відомо, підкреслила директор Проекту, що Полтавщина є одним із лідерів щодо впровадження багатьох ініціатив, тому «ми будемо не тільки сприяти вашим починанням, але й використовувати ваш досвід для роботи в інших регіонах для загальної мети – посилення контролю над ВІЛ-інфекцією в державі».

Засідання проходило під головуванням директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА, заступника голови Координаційної ради Віктора Лисака.Директор Департаменту окреслив стратегічні напрямки та охарактеризував План роботи ради на поточний рік.

Особливу увагу під час засідання Координаційної ради приділили обговоренню проекту «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки» за участю фахівців компанії Deloitte з конкретними розрахунками потреб.

Також на засіданні Координаційної ради розглянули стан виконання «Обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2014-2016 рр.» та затвердили План заходів по проведенню місячника боротьби з туберкульозом, присвяченого Всесвітньому дню боротьби із захворюванням на туберкульоз – 24 березня. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Охопити три мільйони» з підтемою «Знайти. Лікувати. Вилікувати». Протягом місячника у містах та районах області буде проведено комплекс заходів.

Виконавчий директор БО «Світло надії», заступник голови Координаційної ради Максим Демченко зазначив, що «Полтавщина визнана однією з прогресивних областей України у боротьбі з ВІЛ/СНІДом. Ціль, яку ставить Україна перед собою – це 90-90-90. Тобто 90% осіб із груп ризику повинні бути протестовані, з них 90% – отримати лікування і 90% – ефективно пролікованими. На досягнення цієї мети і спрямована «Обласнацільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки».

Обговоривши, передбачені порядком денним питання, члени Координаційної ради внесли пропозиції до протокольного рішення, спрямованого на оптимальну організацію діяльності і виконання поставлених завдань у встановлені терміни.

Очільник медичної галузі Віктор Лисак ознайомив представників Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», членів Координаційної ради та запрошених із впровадженням на Полтавщині субпроекту Світового банку, кінцевою метою якого є досягнення контролю за рівнем артеріальної гіпертонії в осіб віком від 40 до 60 років та розповів про основні етапи підготовки до його реалізації.

Коментарі