•  

У Полтаві вчетверте пройшов кінофест «Відкрита Ніч»

220
У Полтаві вчетверте пройшов кінофест «Відкрита Ніч»

 З 22-ї години вечора 27 до 3-ої ранку 28 червня в кафе-барі «Villa Крокодила» відбувся фестиваль короткометражного українського кіно «Відкрита ніч».

Організаторами були ПООТ «Просвіта» і незалежне мистецьке об’єднання «MagnumOpus». Фінансову підтримку заходу здійснив «Райффайзен Банк Аваль».

«Відкрита ніч» – подія всеукраїнського масштабу. Паралельно з Полтавою, фестиваль відбувався на кіномайданчиках більше ніж 40 українських міст.

За традицією «Відкрита ніч» мала відбуватися у парку «Перемога», але погода внесла свої корективи – як тільки організатори змонтували екран, почався сильний дощ. Кінофестиваль перемістився до кафе-бару «VillaКрокодила», адміністрація якого радо пішла на зустріч полтавським кіноманам.

Захід розпочався з виступу голови Полтавського обласного осередку «Просвіта» Миколи Кульчинського. Він подякував присутнім за те, що ті не побоялися дощу та розповів про концепцію цьогорічної «Відкритої ночі». За словами Кульчинського, фільм-переможець буде показаний на телеканалі «1+1».

В програмі фестивалю було 47 фільмів, серед яких ігрові (художні), неігрові (документальні), рекламні ролики та анімаційні фільми. Протягом заходу глядачі відзначали в спеціальних анкетах ті кінороботи, які сподобались їм найбільше.

На думку полтавців, найкращою з представлених кінокартин виявилася «Сволота» Івана Четверика, яка вразила зал несподіваною кінцівкою – хлопець краде у дівчини коробку з під дорогого смартфону, але виявляється, що там хом’як. Друге місце між собою поділили короткометражки «Вікно», «Фіт» та «Останній відвідувач».

Кінофестиваль «Відкрита ніч» пройшов в Полтаві вчетверте. На думку засновника фестивалю Михайла Іллєнка, такі заходи – яскравий доказ того, що українське кіно живе і розвивається:

  • – Нам сказали, що українського кіно немає. Ми не повірили і зробили кінофестиваль «Відкрита ніч». 

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «MagnumOpus»

Фото: Анна Ютченко

Коментарі