•  

У Полтаві відкрили виставку «Друга світова війна: український рахунок»

330
У Полтаві відкрили виставку «Друга світова війна: український рахунок»

Учора,7 квітня, у Державному архіві Полтавської області відбулося урочисте відкриття документальної виставки, присвяченої 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі «Друга світова війна: український рахунок».

Організатори виставки вкотре вирішили мовою документів спростувати радянські міфи про Другу світову війну, які ще до цього часу живуть у свідомості частини українського суспільства, і які через 70 років стали пропагандистською зброєю Російської Федерації проти України.

«Нині ж дуже важливо демонтувати радянські міфи про минулу війну, говорити про неї правду, оскільки це – одна із передумов перемоги у війні сучасній», – переконана директор архіву Валентина Гудим.

Перший розділ експозиції відображає героїчну боротьбу українців проти фашистських загарбників як в радянських військових частинах, так і збройних формуваннях ОУН-УПА; внесок краян у спільну Перемогу над нацизмом, зокрема, документи про бойовий шлях Полтавського тракторного училища, партизанських загонів, винищувальних батальйонів, похідних груп ОУН, бойових підрозділів Української Повстанської Армії (УПА). Також на стендах подані світлини воїнів-визволителів частин Червоної Армії, учасників національно-визвольного руху 1940-х років.

Документи другого розділу розповідають про допомогу полтавців фронтові та свідчать про те, якою ціною було здобуто Перемогу над ворогом.

Третій розділ виставки присвячений увічненню пам’яті воїнів-визволителів та пошанування учасників УПА на Полтавщині у повоєнний період та період незалежності України.

Окремо подано відомості про втрати Полтавщини у період Другої світової війни: статистичні дані про загибель земляків на фронтах та у тилу, кількість осіб, вивезених на каторжні роботи до Німеччини, дані про спалені та зруйновані міста та села краю.

Коментарі