•  

У Полтаві вшанували жертв німецько-фашистської окупації

550
У Полтаві вшанували жертв німецько-фашистської окупації

Біля пам’ятника Скорботної матері зібралися небайдужі полтавці, аби вшанувати жертв розстрілів німецько-фашистських окупантів.

У місцевому «Холодному яру», що на вулиці Пушкарівській, за підрахунками різних істориків було вбито від до 37 тис люди. Серед них – полонені, які знаходилися у концтаборі, який за часи Другої Світової перебував саме на вищевказаній вулиці. Також жертвами розстрілів стали і євреї, які складають більшість жертв.

Як зазначила учасник єврейського фонду «Хесед Нефеш» Тетяна Татаріна, наймасовіший розстріл тут стався у 1941-му році.

– Для полтавських євреїв «чорним» днем календаря стало 23-є листопада 1941-го року. Тоді було розстріляно 5 тис людей. Цей розстріл став наймасовішим для нашого міста. А за весь час окупації Полтави тут було знищено набагато більше людей – зазначає Тетяна Гагаріна.

У 1971 році на місці масових розстрілів було встановлено пам'ятник. Жертв так і не перепоховали. Тому на місці пам'ятника Скорботної матері знаходиться братська могила, в якій знайшли свій останній шлях кілька десятків тисяч невинно убитих українців та представників інших національностей і народностей.

Коментарі