•  

У Полтавській обласній науковій бібліотеці презентували дві книги, видані «Просвітою»

330
У Полтавській обласній науковій бібліотеці презентували дві книги, видані «Просвітою»

У Полтавській обласній науковій бібліотеці презентували дві книги, видані "Просвітою".

«Незважаючи на те, що ми уже 23 роки живемо в українській державі, донесення до широких верств нашого суспільства кращих досягнень української літератури і сьогодні є актуальним», – зауважив Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка. Тому, з просвітницькою метою, у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбулася презентація двох книг: Євгена Маланюка «Вибрані вірші, есе, статті» та Тараса Шевченка «Три літа».

Організатори стверджують, що поєднання цих двох постатей не випадковість, адже Євгена Маланюка та Тараса Шевченка по праву можна називати поборниками української державності, великими українськими письменниками. Микола Кульчинський, перечитавши чимало довідників та щоденників, відзначив, що Шевченко мав колосальний вплив на Євгена Маланюка, як і на все його покоління, яке жило і творило для України.

Мета такої просвітницької роботи – ліквідувати розрив між поколіннями українців, які штучно створювала російська комуністична колоніальна, знищуючи творців української культури. Микола Кульчинський висловив сподівання на те, що таким чином вдасться «відкрити» український світ для молодого та дорослого читача.

Коментарі