•  

У Полтавській області не вистачає більшості вакцин

1160
У Полтавській області не вистачає більшості вакцин

У Полтавській області лікарські заклади недостатньо забезпечені необхідними вакцинами. Не вистачає не менше семи різних видів вакцин. Діти вчасно не отримують щеплення, а лікарі не в змозі виконати річний план вакцинації дітей.

Про це сьогодні під час семінару-наради повідомила головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Світлана Писаренко.

«З 12 березня цього року призупинено використання вакцини БЦЖ у зв’язку із закінченням терміну дії сертифікату про державну реєстрацію. З цим пов’язаний низький відсоток виконання плану вакцинації проти туберкульозу.

Не ритмічно і не в достатньому обсязі надходила до області вакцина «Пентаксим», призначена для профілактики дифтерії, правцю, кашлюку та поліомієліту.

Всього на 26% область забезпечена вакциною «Інфанрікс». Це призвело до порушення термінів календаря щеплень та до низького виконання плану вакцинації проти кашлюку, дифтерії і правця дітей до року (10,5%) та першої ревакцинації у 18 місяців (7,1%)» - розповіла лікар-педіатр.

За її словами, на Полтавщину надійшло лише 6% від річної потреби вакцини КПК, що необхідна для профілактики корі, паротиту і краснухи. Через це спостерігається низький відсоток такої вакцинації дітям в 1 рік (11,1%) та першої ревакцинації (4,4%).

За інформацією фахівця, є також проблема недостатнього надходження вакцини проти вірусного гепатиту В. Крім того, вакциною для ревакцинації проти гемофільної інфекції область забезпечена лише на 35 % від річної потреби. Згідно з річним планом, таких вакцинацій проведено лише 37, 8%. І це за рахунок вакцин, придбаних за власні кошти батьків.

Медик також додала, що з деякими вакцинами ситуація ще гірша. Вакцину АДП (діє проти правця дорослих і дифтерії) Полтавщина ні в 2013, ні в 2014 роках не отримувала.

Аліна Бондар

"Останній Бастіон"

Коментарі