•  

У Полтавській області Управління соцзахисту відмовило переселенцю із зони АТО, інваліду армії в оформленні пільг на комунальні послуги

440
У Полтавській області Управління соцзахисту  відмовило переселенцю із зони АТО, інваліду армії в оформленні пільг на комунальні послуги

У Полтавській області управління соцзахисту відмовило переселенцю із зони АТО, інваліду армії в оформленні пільг на комунальні послуги до моменту, поки він не надасть довідку з колишнього місця проживання, що там він більше не користується цими послугами, передає «ТСН».

Микола до початку військових дій на Донбасі жив у містечку Ірміно, що на Луганщині. Минулого року він як інвалід армії оформив пільги на оплату газу, води та електроенергії. Проте вже за місяць, наприкінці липня, через бойовиків йому довелося тікати з рідного міста. Він поїхав до Хоролу на Полтавщину, де на часі проживає у будинку товариша.

Статус переселенця Миколі вдалося оформити лише у листопаді 2014 року. І з того часу він намагався оформити пільги за новою адресою проживання. Микола надав усі необхідні документи в управління соцзахисту у місті Хорол. За деякий час з обласного управління в Полтаві прийшов запит на довідку про те, що він не отримує знижку на оплату комунальних послуг в Ірміно. Інакше, зауважив Микола, пільги йому не оформлять.

Переселенець наголошує, що Ірміно на часі окуповане, як і Стаханов, де розташоване управління соцзахисту, якому підпорядковувалося його містечко. Проте й саме управління, каже Микола, наразі не працює.

Директор департаменту соцдопомоги Мінсоцполітики Володимир Музиченко пояснив у коментарі виданню, що зазвичай така довідка дійсно потрібна. Але зважаючи на ситуацію, яка склалася на окупованих територіях Донбасу, міністерство рекомендувало органам соцзахисту приймати рішення про надання пільг людині без неї.

Відтак переселенець, який планує переоформити пільги за фактичним місцем проживання, має надати пакет документів (копії паспорта, ідентифікаційного коду, "довідку переселенця", довідку про інвалідність за наявності) та написати заяву на отримання пільг на комісію, створену при місцевій райдержадміністрації або виконкомі. Саме комісія має прийняти рішення про надання пільг, яке потім виконує управління соцзахисту.

І дійсно, за кілька днів ситуація з пільгами Миколи вирішилася позитивно. Після першої відмови із обласного управління у Полтаві надійшов лист на черговий запит щодо його проблеми. Як виявилося, на "довідці переселенця" має бути проставлений штамп місцевої Міграційної служби про те, що людина тимчасово проживає за новою адресою. З такою печаткою Миколі пообіцяли переоформити пільги, якими він зможе користуватися вже з цього місяця.

Варвара Самохіна

Коментарі