•  

У Полтавському музеї віднайшли картини, що зникли з німецького замку під час Другої світової війни. Німці заявили про права на полотна

2640
У Полтавському музеї віднайшли картини, що зникли з німецького замку під час Другої світової війни. Німці заявили про права на полотна

70 років полотна ХVI століття вважалися зниклими з замку німецького міста Дессау. Про це повідомляє німецьке видання «Mitteldeutsche Zeitung».

На сайті Полтавського художнього музею випадково було виявлено картини, зниклі під час Другої світової війни з німецького Дессауського замку.

Знахідку віднайшли випадково, під час підготовки виставки "Кранах в готичному будинку". Як зазначив директор культурного фонду Дессау-Верлітц Томас Вайсс, йдеться про шість картин, зокрема про роботи Лукаса Кранаха-молодшого, що датуються ХVI століттям.

Переглядаючи інтернет-сторінку Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка, співробітник німецького фонду звернув увагу на фотографії картин, які однозначно походили з Дессау і вважалися загубленими або знищеними з 1945 року. Передбачається, що ці твори мистецтва були відібрані і вивезені радянською трофейною комісією.

Поки не зрозуміло, чи відомо що-небудь українському музею про походження картин. Поки що культурний фонд не робив жодних спроб контакту з українською стороною. Це може відбутися тільки після консультацій з герцогським Асканійським будинком. Видання пояснює, що сім'я герцога досі вважається власником картин.

Коментарі