•  

У російському Червоному Хресті назвали десять гумконвоїв Російської Федерації вторгненням

00
У російському Червоному Хресті назвали десять гумконвоїв Російської Федерації вторгненням

Голова Московського міського відділення організації Ігор Трунов заявив, що Росія порушує норми міжнародного права, перекидаючи техніку на Донбас, передає видання «Лига. Новости».

Росія порушує норми міжнародного гуманітарного права, поставляючи «гуманітарні конвої» МНС РФ на територію Донбасу - в райони, окуповані російськими військовослужбовцями і бойовиками. Таку думку висловив голова Московського міського відділення російського Червоного Хреста Ігор Трунов.

«Десять конвоїв абсолютно вірно розцінили (Захід і українська влада вважає незаконними російські «гумконвої», котрі прибувають на територію окупованих проросійськими бойовиками районів Донбасу). Мені не хочеться кидати камінь у город наших структур, нашої держави, я законослухняний громадянин Росії. Але є міжнародне право. Що таке МНС - це воєнізована структура російської держави. Як воєнізована структура потрапила на територію чужої держави? Не важливо якого, самопроголошеного або це Україна - це чужа держава, це не Росія. Потрапила вона туди як? Вона суб'єкт міжнародного гуманітарного права? Ні. Вона регламентована якоюсь конвенцією? Ні. Тоді що це? Це вторгнення, це порушення, цього робити не можна», - сказав він.

За словами Трунова, він поділяє занепокоєння міжнародної спільноти та української влади щодо вантажів, які доставляються цими російськими «гуманітарними конвоями» на окуповані проросійськими бойовиками території Донбасу. У першу чергу, це стосується поставок зброї та боєприпасів бойовикам на сході України під виглядом гуманітарної допомоги.

«Подвійне призначення, зброя - неприпустимі речі. Ми не повинні гуманітарні вантажі піддавати сумніву. Тому, природно, легітимна допомога, яка мається на увазі, передбачає відсутність товарів подвійного призначення, як мінімум. А те, про що ми говоримо, - це непряме порушення міжнародного гуманітарного права, тобто , швидше за все, привезли зброю», - підкреслив він.

Трунов додав, що першим і єдиним легітимним гуманітарним конвоєм з Росії на схід України є партія вантажів, яка була доставлена Московським Червоним Хрестом, у взаємодії з Луганським відділенням Червоного Хреста за підтримки МНС РФ. Зокрема, цю гуманітарну допомогу 20 грудня в Луганськ привезли 15 вантажівок. Вони доставили 80 тон продовольства, а також дезінфікуючі засоби і медичні вироби. Розвантаження здійснювалося на складах Луганської медичної академії.

«Там ще знаходяться два наших співробітники, які контролюють розподіл. Наша мета була - це п'ять дитячих будинків на території Луганська та безкоштовні їдальні у церквах і монастирях, де годують соціально незабезпечених», - пояснив він.

Трунов підкреслив, що вся колона йшла в супроводі МНС РФ. За його словами, російську митницю не можна подолати безмитно Червоному Хресту або якійсь інший благодійній структурі. Єдиним суб'єктом у Росії, який може це зробити безмитно, є МНС РФ.

Голова МЧХ підкреслив, що на українсько-російському кордоні представники ОБСЄ та українські прикордонники догледіли вантаж і зафіксували його як колону Червоного Хреста.

Другий гуманітарний конвой МЧХ планує відправити до Донецька вже 15 січня.

Нагадаємо, що десятий конвой Путіна вторгся в Україні 21 грудня. Після цього російські офіційні представники заявляли про намір відправити на територію Донбасу нову партію так званих «гуманітарних вантажів».

Варвара Самохіна

Коментарі