•  

​У СБУ назвали головного підозрюваного у справі про розстріл активістів Майдану

110
​У СБУ назвали головного підозрюваного у справі про розстріл активістів Майдану

Екс-глава спецслужби Якименко – підозрюваний №1, – заявив Наливайченко.

Колишній глава Служби безпеки України Олександр Якименко – підозрюваний номер один у справі про розстріл учасників Євромайдану. Про це заявив нинішній глава СБУ Валентин Наливайченко, передає "112 Україна".

"Це є таємницею слідства, але я можу трішки трохи відкрити завісу, це стосується СБУ за часів попереднього керівника, з царського кабінету якого ми зробили Антитерористичний центр. Ті керівники, у тому числі і на рівні першого, і, я сподіваюся, останнього в історії спецслужб світу зрадника, самого керівника спецслужби Якименко, який втік разом з багатьма матеріалами, у тому числі, і по плануванню злочину по розстрілу людей і втіленню цього злочину в центрі Києва на Майдані Незалежності - це підозрюваний номер один», – заявив Наливайченко.

"Далі, керівники департаментів, які безпосередньо здійснювали і організовували план, у тому числі розташування снайперських груп на дахах будівель, і які безпосередньо запросили іноземних - російських - офіцерів ФСБ для участі в плануванні здійснення злочинного плану в центрі Києва. Також стосовно них порушені кримінальні провадження. Усі матеріали стосовно цих людей знаходяться в Генеральній прокуратурі", - додав глава СБУ.

За станом на сьогодні, за словами Наливайченка, затримали керівників із спецпідрозділів міліції і офіцерів, які безпосередньо здійснювали розстріл.

"Офіцери СБУ, які були причетні (до розстрілу - ред.), також всі в Україні і також ходять на допити в Генеральну прокуратуру, тому чітко можемо говорити, що про тих людей, хто стріляв, повинен дати відповідь суд. Оскільки незалежне розслідування і затримання офіцерів і МВС, і СБУ сталося. Справа за судовим розглядом", - відзначив Наливайченко.

Нагадаємо, під час зіткнень між активістами і правоохоронцями на Майдані Незалежності минулої осені/взимку загинули 105 людей. 20 лютого на вулиці Інститутській силовики, виконуючи злочинний наказ, розстріляли більше 40 беззбройних активістів.

Коментарі