•  

У Селі Білики Полтавської області збудують біогазовий завод

660
У Селі Білики Полтавської області збудують біогазовий завод

За рахунок країн-інвесторів Кіотського протоколу планується спорудження біогазового заводу в селі Білики Полтавської області. Завод буде побудований у ході проекту «Місцеві енергетичні та екологічні плани для диверсифікації джерел енергії, громадської активності та сталого розвитку в Україні», який за підтримки Держдепартаменту США буде реалізований Регіональним Екоцентром для країн Європи.

Обрано три області для реалізації проекту: Івано-Франківська, Черкаська і Полтавська. Однак, перспектива побудови в селі Білики з'явилася тільки завдяки активістам, які намагаються вже протягом 5 років уплинути на роботу свинокомплексу холдингу «БЕЗРК-Белгранкорм». Це підприємство порушило умови містобудування, змінило в проектах розміщення каналізації та очисних споруд і перевищило допустиму кількість поголів'я свиней, коли отримало дозвіл на реконструкцію комплексу. Через це, викиди каналізаційного газу вплинули на збільшення випадків захворювань дихальних шляхів.

Вплинути на діяльність комплексу, який за 5 років роботи змінив учасників статутного фонду, назву і керівництво, змогли лише активісти, і саме біогазовий завод знизить регіональне навантаження навколишнього середовища.

Варвара Самохіна

Коментарі