•  

У США є питання стосовно реформи прокуратури в Україні

880
У США є питання стосовно реформи прокуратури в Україні

Народний депутат від партії «Блок Петра Порошенка» Світлана Заліщук стверджує, що в США обурені спробою глави ГПУ Віктора Шокіна зупинити внутрішню перевірку фінансування тестів в прокуратурі, яка є одним з основних елементів реформи відомства.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

«Американці коментують ситуацію досить жорстко: коли починається така публічна кампанія, то очевидно, що твоя мета - не поліпшити зміст тестів, а дискредитувати реформу. Стара команда просто показує своє обличчя», - зазначає нардеп.

Крім того, Заліщук нагадала, що американський уряд разом з Єврокомісією виділили 200 і 700 тисяч, відповідно, на підготовку і проведення тестів для нових прокурорів і слідчих антикорупційного бюро.

«Додатково в недавно опублікованому релізі американським посольством говориться, що США надає 2 мільйони доларів на повну реформу прокуратури. Ще згадаємо про 15 мільйонів від уряду США, які пішли на створення патрульної поліції в Києві і по всій Україні. Всі ці гроші американці вийняли з кишень своїх платників податків, це не приватні фонди. І вони вимагають надійних гарантій, що гроші будуть витрачені з результатом », - зазначає вона

«Тепер питання до Шокіна (генеральний прокурор України. - Прим. ОБ) З'явилися не тільки в українського суспільства, а й у стратегічного партнера України. І не тільки до Шокіна, але і до президента. Фактично відповідь, чи буде реформа прокуратури, залежить від Порошенка. Наскільки я зрозуміла, віце-президент Байден вже цікавився цим питанням », - резюмує Заліщук.

Коментарі