•  

У Тбілісі відбулася акція проти радянізації Грузії

110
У Тбілісі відбулася акція проти радянізації Грузії

У центрі Тбілісі відбулася акція проти дій РФ у від'єднаних від Грузії Абхазії та Південній Осетії.

"Росія - окупант!", "Ні - колабораціонізму! Ні-співпраці з ворогом!" було на плакатах протестувальників, які зібралися біля будівлі урядової канцелярії в суботу. Акція пройшла з ініціативи кількох неурядових організацій та ЗМІ.

Деякі з учасників акції тримали в руках прапори Грузії, України і НАТО.

За словами мітингувальників, в першу чергу вони протестують проти "окупації" території Грузії Росією, але також обурені пасивністю грузинської влади у відповідь на дії Москви.

"Я прийшла сюди виконати свій громадянський обов'язок. Адресат мого протесту - як Росія, так і уряд, який не протестує проти цієї" повзучої окупації ", - сказала одна з учасників акції протесту Кетеван Ментешашвілі.

Акція протесту пройшла через тиждень після установки нових знаків для позначення невизнаного кордону між відділеної від Грузії Південною Осетією, які викликали обурення Тбілісі.

Натія Саханберідзе прийшла на акцію в майці з перекресленим серпа і молота і написом "Путін - окупант".

За її словами, вона не є прихильником війни з Росією, проте пасивна реакція влади на дії Москви викликає у неї обурення.

"Якщо ми будемо ось так взагалі ні на що не реагувати, це тільки погіршить становище. Ось як ніби грузинська сторона пом'якшила свою політику, і що ми в підсумку бачимо? Вони вже наблизилися до траси (центральної автомагістралі Грузії, поблизу якої був встановлений один з знаків для позначення невизнаної кордону), - говорить вона. - Я думаю, що це абсолютно проросійський уряд".

Представники нинішньої влади не раз заявляли, що вони ведуть конструктивну політику у сотуснках із Росією - на відміну від попереднього уряду.

На думку учасників акції, Грузія не повинна вести переговори один на один з Москвою без участі стратегічних партнерів, і одним з їхніх вимог є припинень зустрічей між Карасіним і Абашидзе.

"Це формат, де ми говоримо з російськими один на один без міжнародної присутності, і створюється враження що між нами все нормально, тому що ми обговорюємо різні питання, а не найголовніші питання, які стосуються окупації. Кожен раз, коли така зустріч відбувається , це враження тільки посилюється ", - говорить Серги Капанадзе, співзасновник Асоціації реформ Грузії (GRASS), яка є одним з організаторів акції.

За його словами, те, що Грузія провела таку зустріч у Празі незабаром після появи нових знаків для позначення невизнаної кордону, було неадекватною реакцією грузинської сторони на останні події.

Чергова зустріч між Карасіним і Абашидзе пройшла 15 липня. Як заявили грузинська влада, на зустрічі Абашидзе підкреслив, що установка нових прикордонних знаків є порушенням принципів міжнародного права, територіальної цілісності та суверенітету країни.

Однак російська сторона заявляє, що претензії Грузії у зв'язку з установкою прикордонних знаків "не за адресою". Згідно з повідомленням російського МЗС, російська сторона під час зустрічі підкреслила, що подібні питання треба обговорювати з владою Південної Осетії безпосередньо ".

Хоча адресатом суботньої акції протесту був нинішній грузинський уряд і в ній брали участь організації, відомі як прихильники колишньої влади, організатори запевняють, що акція не є мітингом опозиції. Опозиція не брала участь в організації мітингу, підкреслили вони.

Коментуючи акцію протесту біля урядової канцелярії, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що проведення акції є конституційним правом, в тому числі і прихильників "Національного руху". При цьому він заявив, що проблеми, на які скаржилися демонстранти, створені тими силами, які вони підтримують.

"Ми будуємо реальну демократію в країні, і, звичайно, це їх право провести акцію і говорити зараз про проблеми, залишених ними ж, - заявив прем'єр-міністр. - Але я хочу нагадати населенню ще раз, що заслугою саме цих людей є те, що сьогодні у нас в країні додалося 25 тисяч вимушено переміщених осіб, до 150 сіл - додатково втрачених територій. 

Він також підкреслив, що уряд "не допустить провокацій".

Раніше грузинські ЗМІ повідомили, що представники грузинських правоохоронних органів обмежили пересування у "кордону" з регіонами, що від'єдналися, де проводилися акції протесту проти "повзучої окупації" після появи нових прикордонних знаків.

Представники правоохоронних органів заявили, що такі тимчасові обмеження не стосуються місцевих жителів і були прийняті, щоб уникнути можливих провокацій і сутичок.

Коментарі