•  

У Яреськах відзначили 122-гу річницю від Дня народження Олександра Довженка

440
У Яреськах відзначили 122-гу річницю від Дня народження Олександра Довженка

Жителі с. Яреськи Шишацького району відзначили 122-гу річницю від дня народження відомого українського кінорежисера Олександра Довженка. 

Учасники мистецького заходу поклали квіти до пам'ятника митцю. Голова РДА Віктор Іваненко наголосив, що Шишаччина дала світові не одного великого діяча.

– Наша природа, добрі душею і серцем люди змогли дати світові відомі імена, надихали на творчу та громадську діяльність усіх, хто пов’язав своє життя або окремі періоди з Шишаччиною. І одним з відоміших видатних людей, ім’я якого назавжди пов’язане з нашим краєм, а саме з Яреськами, є Олександр Петрович Довженко, якому б виповнилося 10 вересня –122 роки. Яреськи для Довженка, свого часу, стали творчою майстернею. Ми пишаємося і горді тим, що життєвий і творчий шлях Олександра Петровича тісно пов’язаний з нашим краєм і вважаємо його своїм земляком, – Іваненко.

Почесними гостями Яресьок цього дня стали земляки Олександра Довженка із селища Сосниця на Чернігівщині – вчитель української мови та літератури Великоустівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Сосницького району Чернігівської області Валентина Мовчан. Вона розповіла про життєвий і творчий шлях кінорежисера, привезла із собою часточку землі, а також книги та творчі доробки.  

Коментарі