•  

Українські БТР вже на території РФ?

590
Українські БТР вже на території РФ?

Сюжет, котрий вчора можна було побачити на одному з «найчесніших» російських каналів («LifeNews») викликав хвилю обговорень, як в Інтернеті серед користувачів, так і в керівних ешелонах Росії та України.

Правдивість такої інформації, поки що, не підтверджують в прес-центрі АТО, а думки серед МЗС РФ та Держдуми Росії – розділились.

Точка зору Владислава Селезньова (керівник групи інформування про АТО) така, що коментувати цей інцидент ще рано. Але зазначає, що інформацію перевірить, хоча і не дуже вірить у її правдивість. За його словами, порушувати кордони з РФ в даний момент немає жодного сенсу, сьогодні стоїть мета навести порядок на території України.

Леонід Слуцький (голова думського комітету у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків із співвітчизниками) доповів журналістам, що в Держдумі не виключають можливості порушення територіальних кордонів, але зазначають, що подібні дії могли бути викликані непрофесіоналізмом українських військових. На його думку, БМП мала би стати на блокування кордону з Української сторони, але водій не розрахував і ненавмисно вторгся на російську територію.

Більш жорстка точка зору у МЗС Росії. Вони вже встигли виказати свій протест в заяві, опублікованій на їх сайті. Вони вважають, що це відкрита провокація з боку України, покликана перешкодити початку процесу відновлення двостороннього діалогу. До речі, демарш з боку МЗС був виконаний за прямою вказівкою президента РФ Путіна.

Зазначимо: телеканал «LifeNews» не заслуговує жодної краплини довіри, але подібна інформація була продубльована й іншими джерелами, одним з котрих є інформагентство «ІТАР-ТАРС», яке, до слова, так само вже на раз публікувало відверту брехню про східноукраїнський конфлікт. До того ж, ходять чутки про існування фото присутності БМП на території РФ, але в наш час ери цифрових технологій правдивість таких «доказів» сумнівна. Досить згадати підроблені знімки присутності ядерної зброї на території Багдаду.

Все з тих же не «надійних» джерел стало відомо, що бійці, котрі перебували у БМП, спочатку покинули бронемашину і повернулись на територію України. Але згодом зробили спробу забрати бронемашину назад, але зустріли опір і хутко відступили. Поранених і загиблих не має.

Так що, інформаційна війна російських ЗМІ достатньо суперечлива, і в масі своїх повідомлень дуже далека від правдивості та неупередженості. І як наслідок «роботи» ЗМІ РФ - масова «промивка мізків» громадянам Росії.


Олександр Сергеев

"Останній Бастіон"

Коментарі