•  

Україна б'є рекорди з експорту зерна

330
Україна б'є рекорди з експорту зерна

Станом на 2 грудня Україна експортувала 15, 85 мільйонів тонн зернових, що на 10% перевищує минулорічний обсяг. Про це повідомила експерт відділу АПК ДП Держзовнішінформ Ольга Якубіна.

"Нинішні темпи експорту б'ють рекорди, станом на 2 грудня фактичні обсяги експортованих і підготовлених до експорту зернових складають 15, 85 мільйонів тонн, що на 10% перевищує минулорічний показник. Із загального обсягу експорту частка пшениці становить 7,5 млн тонн, ячменю - 3,3 млн тонн, кукурудзи - 4,8 млн тонн ", - зазначила Якубіна.

За її словами, основними країнами-імпортерами українського зерна з початку маркетингового року (з липня по вересень) є Саудівська Аравія, Єгипет, Іспанія, Іран і Туреччина.

"Україна з року в рік нарощує свій експортний потенціал, і це вдається зробити, в першу чергу, завдяки збільшенню обсягів виробництва та підвищенню показників урожайності (у 2014 році врожайність оцінюється на рівні 43,4 ц / га в порівнянні з 40,7 ц / га в 2013 році) ", - вважає експерт.

За даними Мінагрополітики, станом на 3 грудня зернових і зернобобових обмолочено на 98% від загальної площі, намолочено 63,2 млн тонн зерна, в тому числі 26,9 млн тонн кукурудзи. Стан посівів озимих залишає бажати кращого, зійшло 94% посівів, не зійшло 6%, при цьому частка посівів, які оцінюються як слабкі, становить 18%.

"У 2014/2015 обсяги експорту можуть досягти 35 млн тонн, що на 3 млн тонн більше, ніж роком раніше, але остаточна цифра буде залежати від політичної, економічної ситуації в країні і від кон'юнктури світового ринку", - прогнозує Якубіна.

Коментарі