•  

Україна пообіцяла ООН подвоїти реальний ВВП протягом 15 наступних років

00
Україна пообіцяла ООН подвоїти реальний ВВП протягом 15 наступних років

Україна повинна протягом наступних 15 років як мінімум подвоїти реальний ВВП, а також довести зайнятість працездатного населення до 70% для досягнення стійкого економічного зростання.

Про це повідомляється в національній доповіді ООН, підготовленому Міністерством економічного розвитку і торгівлі, пише УНІАН.

– Певне пожвавлення економічної активності, яке спостерігалося в 2016 році, є незначним. Україна і надалі потребує системних інституціональних і глибоких структурних реформ, запуск масштабних технологічних перетворень. Пріоритетним завданням економічної політики, якої мав би підпорядковуватися все інше, є забезпечення протягом наступних 15 років реального зростання валового внутрішнього продукту мінімум удвічі з одночасним підвищенням рівня зайнятості населення працездатного віку до 70% , – говориться в доповіді.

При цьому факторами досягнення цієї мети повинні стати створення високотехнологічних конкурентоспроможних виробництв, збільшення внутрішнього попиту за рахунок доходів населення й інвестицій, підтримка експорту з високою доданою вартістю і реалізація інфраструктурних проектів, а також швидке нарощування продуктивності агропромислового комплексу.

Валовий внутрішній продукт України в січні-червні 2017 року зріс на 2,5%. У 2016 році ВВП України виріс на 2,3%. Міжнародний валютний фонд очікує зростання ВВП України в 2017 році на 2%, в 2018 – на 3,2%, в 2019 – на 3,5%.

У 2016 році ВВП в Україні склав 2 261,9 млрд грн.

Відділ моніторингу

Коментарі