•  

Україна повинна ввести відповідальність для осіб, що не визнають польських злочинів проти українців, – Шеремета

330
Україна повинна ввести відповідальність для осіб, що не визнають польських злочинів проти українців, – Шеремета

Польща прийняла закон про кримінальну відповідальність за пропаганду українського націоналізму. А Україна, у свою чергу, повинна ввести аналогічну відповідальність для осіб, що не визнають польських злочинів проти українців у ХХ столітті – заявив відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії України з увіковічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета.

За його повідомленням, нещодавно Польський Сенат прийняв закон, у відповідності з яким передбачено покарання у вигляді позбавлення свободи до 3 років за публічне звинувачення поляків або польської держави в участі у злочинах Третього Рейху або інших злочинах проти людства та світу. Закон також передбачає кримінальне провадження за спростування злочинів українських націоналістів.

– Зараз важливо прийняти відповідне рішення українському парламенту про визнання польської окупації західноукраїнських земель, польських злочинів, що були здійснені проти українців у ХХ столітті, а також увести кримінальну відповідальність за спростування цих злочинів, – додав пан Шеремета.

Він запевнив, що Польща у цьому випадку виступає країною-провокатором, що змушує Україну повести себе аналогічно.

– Якщо у Польщі будуть провадитися кримінальні справи проти українців, аналогічні справи будуть відкриватись проти поляків, – передає слова відповідального секретаря «Львівський портал». За його словами, така ініціатива дозволить обом країнам "проводити відповідний обмін".

Відділ моніторингу

Коментарі