•  

«Україна та весь цивілізований світ не вірять у щирість «гуманітарної місії» Росії» - МЗС України

880
«Україна та весь цивілізований світ не вірять у щирість «гуманітарної місії» Росії» - МЗС України

     Україна та весь цивілізований світ не вірять у щирість намірів Росії щодо її «міжнародної гуманітарної місії» на Донбасі. Така пропозиція є цинічною. Адже саме Росія продовжує дестабілізувати ситуацію на Сході України, всебічно підтримує злочинні дії терористів та несе повну відповідальність за гуманітарні проблеми у Донецькій і Луганській областях. 

     Про це заявило Міністерство закордонних справ України, коментуючи ініціативу МЗС Російської Федерації стосовно так званої міжнародної гуманітарної місії. 

    «Терористи так званої «ДНР» і «ЛНР», серед яких є значна кількість громадян Російської Федерації, не тільки свідомо руйнують життєво необхідну інфраструктуру регіону, житлові будинки, системи водопостачання та електроенергії. Вони також нападають на медичні заклади та їх персонал, обстрілюють лікарні, перешкоджають лікуванню хворих, викрадають карети швидкої допомоги.   

     Натомість сили антитерористичної операції, звільняючи від терористів населені пункти Донбасу, повертають громадянам мир, забезпечують поступове відновлення інфраструктури та повернення до нормального життя» - зазначило МЗС України. 

     За його словами, з червня в Україні створений та ефективно працює Міжвідомчий координаційний штаб, до складу якого увійшли представники ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. У тісній взаємодії з міжнародними партнерами Україна вирішує нагальні гуманітарні потреби мирних громадян Донбасу та внутрішньо переміщених осіб, відбудовує інфраструктуру регіону. У той же час з території Росії терористи отримують підсилення зброєю, військовою технікою та найманцями.

     Нагадаємо, що сьогодні вночі Росія скликала екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні. Приводом назвала збільшення кількості біженців із зони бойових дій. Росія запропонувала скерувати свою гуманітарну допомогу на схід України в супроводі міжнародних організацій. Цю пропозицію не підтримала жодна з країн-членів Ради Безпеки. При цьому більшість учасників засідання прямо вказали на дії Росії як джерело самої проблеми. Так представник Великої Британії відверто заявив - Росія не може бути рятівником народу, який сама втягнула у конфлікт.

Коментарі