•  

Україна уникла дефолту

330
Україна уникла дефолту

Київ справив черговий платіж у розмірі 120 мільйонів доларів за урядовими бондами.

Україна в п'ятницю, 24 липня, здійснила платежі, які дозволили уникнути дефолту і ізоляції на глобальних фінансових ринках. Київ виплатив купонний дохід у розмірі 120 мільйонів доларів (110 мільйонів євро) за державними єврооблігаціями, повідомляє агентство AFP. Урядові бонди були випущені на загальну суму 2,6 мільярда доларів з терміном обігу до липня 2017 року.

У п'ятницю закінчувався крайній термін погашення Україною купона за облігаціяями, нагадує інтернет-портал агентства ТАСС. Виплата боргу була під питанням до останнього моменту. Київ неодноразово заявляв, що має намір реструктурувати свої борги приватним кредиторам. Ті попереджали, що "будь-яка прострочення платежу буде розглядатися як дефолт і поставить під загрозу плани відновлення України".

Загальний обсяг держборгу країни становить 70 мільярдів доларів. Співвідношення держборгу до ВВП не повинно перевищити позначку в 71% до 2020 року, а боргове фінансування бюджету - не більше 10% ВВП. У другому півріччі Україна повинна виплатити за зовнішнім держборгом 109,17 мільярда гривень або близько 4,96 мільярда доларів за поточним курсом. У мінфіні заявляють, що лише цього місяця виплати за зовнішнім держборгом складуть 257 млн доларів.

Коментарі