•  

Україна є рекордсменом по кількості витрачених на вибори коштів – Кошель

110

Українські політики найбільше серед європейських колег витрачають на передвиборну кампанію.

Про це сказав гендиректор Комітету виборців України Олексій Кошель в ефірі "112 Україна".

"Ми є рекордсменами серед країн ЄС за кількістю коштів, які партії витрачають на політичну діяльність, насамперед - на вибори. Зараз нас дивує ситуація, коли за 10 місяців до виборів окремі потенційні кандидати вже ведуть повноцінну кампанію - із телевізійною рекламою, зовнішньою рекламою, борди, сітілайти, проведення масштабних заходів, наметових кампаній. Природньо, коли за півроку до виборів політики нарощують свою активність. Але коли ведуть пряму агітаційну кампанію - це нонсенс...

Українські політичні сили і кандидати витрачають у 2-3 рази більше коштів, ніж польські партії на виборах до Сейму чи кандидати у президенти Польщі. Але є й інша проблема: надзвичайно велика тінізація виборчих коштів. 3/4, 4/5 коштів перебувають у тіні", - сказав Кошель.

Він наголосив, що із початком нового політичного сезону Верховна Рада повинна внести зміни до законодавства про президентські вибори, щоб обмежити величезні потоки, які ідуть на вибори.

Довідково. За квітень-червень парламентські політичні партії сукупно витратили 150,2 млн грн, із яких 46,3 млн грн пішли на рекламу. При цьому партії купували рекламу переважно за кошти, отримані з державного бюджету України.

Посилання на джерело: https://gazeta.ua/articles/politics/_ukrayina-y...

Коментарі