•  

Українська Carol of the Bells

220
Українська Carol of the Bells

Найвідоміша у світі різдвяна пісня - український «Щедрик». Автор слів невідомий, адже щедрівка відноситься до часів Київської Русі, коли Новий рік святкували 1 березня.

Український композитор Микола Леонтович знайшов текст і в 1904 написав до нього унікальну мелодію, втім довго не наважувався показати публіці. Протягом 12 років вводив безліч поправок і придумував нові аранжування.

Нарешті в 1916 році хор Київського університету представив творіння. Щедрик став музичною сенсацією, а про сам композитора захоплено говорили: "Леонтович простеньку мелодію розгорне в широку картину з безліччю найрізноманітніших фарб".

У 1921 році різдвяну пісню виконав український хор в нью-йоркському Карнегі-Холі. Вона настільки сподобалася американцям, що керівник симфонічного оркестру NBC Пітер Вільговскій, українець за походженням, перевів Щедрик і дав йому назву Carol of the bells - тобто колядка дзвонів. Текст практично не має нічого спільного з українським варіантом, однак саме в такому звучанні пісня отримала всесвітню славу.

Мелодія стала невід'ємним атрибутом Різдва. Її виконують в акустичному варіанті. Вона прикрасила такі фільми як "Один вдома", "Гаррі Поттер" і "Міцний горішок".

А щоб ні в кого не виникало сумнівів про походження "Щедрика", англійська Вікіпедія дає дані про Миколу Леонтовича і українське коріння щедрівки.

Коментарі