•  

«Укргазвидобування» піариться на заслугах активістів

1870
 «Укргазвидобування» піариться на заслугах активістів

Піарники «Укргазвидобування» вирішили прикритися турботою про екологію і людей, – громадський активіст, фахівець із енергетики й екології Геннадій Сікалов.

ПрАТ «Укргазвидобування», чия газовидобувна діяльність багато років мала негативний вплив на екологію Полтавської області, і яке під тиском громадських активістів було змушене спорудити нову артезіанську свердловину і новий водогін в селі Сенча, тепер виставляє це «в рамках проекту корпоративної соціальної відповідальності». Про це журналістам заявив громадський активіст Геннадій Сікалов, який займається екологічними та соціальними проблемами жителів регіону, пише «ДС», повідомляє «Главком».

«Піарники «Укргазвидобування» вирішили красиво обернути свій програш на перемогу і прикритися турботою про екологію і людей», - зазначив він.

За інформацією компанії, будівельно-монтажні роботи зі спорудження нової свердловини глибиною 225 м вже завершені, введена перша черга нового водогону. «Старий водогін, споруджений в 1946-47 роках, давно не відповідав санітарно-технічним вимогам через постійні пориви труб», - визнає негативний вплив на екосистему регіону офіційний сайт «Укргазвидобування».

В даний час, повідомляє компанія, «якісною питною водою забезпечені жителі села Сенча, відповідно до наданих результатами обласної та районної СЕС, хімічні та бактеріологічні показники відповідають нормам».

У свою чергу Сікалов нагадав, що через діяльність «Укргазвидобування» впродовж близько 6-7 років понад 4000 жителів Сенчі споживали воду, яка взагалі була непридатна для пиття та приготування їжі. «Спочатку про цю проблему заговорили жителі Сенчі, потім приєдналися екологи, громадські активісти, які почали вивчати ситуацію», - сказав він.

За його словами, водогін лише частково вирішить проблему, яку за всі ці роки створило «Укргазвидобування». У будь-якому випадку він задоволений першою перемогою громадських активістів у боротьбі за добробут і здоров'я жителів Сенчі. Шкодує лише про те, що через неспроможність керівництва «Укргазвидобування» тисячі жителів цілого району Полтавської області стільки років були позбавлені якісної питної води і, як наслідок, страждали від різних захворювань.

Але нестача питної води, підкреслив Сікалов, не єдина проблема регіону, де компанія «Укргазвидобування» веде активну діяльність і завдає шкоди навколишньому середовищу. Зокрема, громадські активісти вимагають припинити безвідповідальний газовидобуток шляхом проведення так званих гідророзривів пласта, коли в свердловини закачують сотні тонн токсичних речовин, які можуть зруйнувати питні горизонти і потрапити у воду в колодязях.

Коментарі