•  

Укрзалізниця: 62% пасажирських вагонів не мають кондиціонерів

330
Укрзалізниця: 62% пасажирських вагонів не мають кондиціонерів

62% пасажирських вагонів не обладнані системами кондиціонування повітря. Про це повідомляє прес-служба «Укрзалізниці», підкреслюючи, що, зважаючи на аномальну спеку, можливий дискомфорт під час подорожі, пише «УП».

В ТЕМУ: На «Укрзалізниці» щороку крадуть до 15 мільярдів гривень - Мінінфраструктури

Відомство закликало пасажирів уникати тривалого перебування на сонці перед подорожжю, за наявності хронічних захворювань мати при собі звичні ліки, рекомендовані лікарем, вживати достатню кількість води, а в разі погіршення самопочуття негайно звертатися до провідників.

– Цього літа пасажирів обслуговують 3100 пасажирських вагони, з яких системою кондиціювання повітря обладнано лише 38% - це 1168 вагонів. Майже в усіх плацкартних вагонах системи кондиціонування повітря не передбачені конструкційно, – констатували в «Укрзалізниці».

Об'єктивною причиною такої ситуації з пасажирським рухомим складом у відомстві назвали невиконання статті 10 Закону «Про залізничний транспорт», згідно з яким будівництво й реконструкція магістральних залізничних ліній, об'єктів мобілізаційного призначення, придбання залізничного рухомого складу для перевезень пасажирів у поїздах далекого слідування та місцевого сполучення має здійснюватися у встановленому порядку за рахунок коштів державного бюджету.

За період незалежності України з держбюджету кошти на оновлення рухомого складу не виділялись, зазначили в «Укрзалізниці».

У прес-службі додали, що заплановано не зменшувати темпи з оновлення пасажирського рухомого складу і в наступні кілька років – по 250-300 вагонів щорічно.

Також «Укрзалізниця» попереджає про можливі затримки пасажирських поїздів через застосування обмеження швидкості через перегрів колій.

Відділ моніторингу

Коментарі