•  

Укус кліща – що робити і наскільки це небезпечно

440
Укус кліща – що робити і наскільки це небезпечно

З початку року на кліщовий бареліоз захворіли 11 полтавців. Всього за шість місяців цього року за медичною допомогою з проводу укусів кліщів звернулося 165 мешканців міста.

Про це повідомив начальник Полтавського міськрайонного управління Головного Управління Держсанепідслужби в Полтавській області Станіслав Руденко.

«Кліщовий бареліоз (хвороба Лайма) уражає шкіру, нервову систему, серце. Нерідко після лікування захворювання трапляються рецидиви. З моменту зараження до появи перших симптомів у середньому проходить 14 днів, але цей період може тривати й до 30 днів», - розповів Руденко.

За його словами, основною ознакою хвороби є почервоніння або поява папул (висипання, схожі на вузлик) на місці укусу кліща.

«Зараження відбувається при укусі кліща. Це також може статися у процесі видалення кліща, його розчавлені, або ж при розчухуванні місця укусу. Тому ми попереджаємо, що знімати кліща зі шкіри самостійно, у домашніх умовах, небезпечно. Для цього слід негайно звертатися до лікаря-інфекціоніста», – зазначив Руденко.

Він також пояснив, що видаленого кліща необхідно дослідити на наявність борелій – збудника інфекції. Таке дослідження проводиться у лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України.

За словами Станіслава Руденка, убезпечитися від хвороби Лайма можна лише за допомогою індивідуального захисту від кліщів. На прогулянку до лісу чи парку потрібно одягати сорочку з довгими рукавами, довгі штани, які краще заправити у шкарпетки, капелюх. Взуття також має бути закритим. Вдома одяг та покривало, якщо брали його з собою, треба оглянути, випрати і випрасувати. Звичайне витрушування речей від кліщів не врятує.

Аліна Бондар

"Останній Бастіон"

Коментарі