•  

УПЦ КП виступає за об’єднання українського православ’я і створення єдиної Помісної церкви

610
УПЦ КП виступає за об’єднання українського православ’я і створення єдиної Помісної церкви

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося засідання круглого столу за темою: «Подолання розділення православ’я в Україні і утворення єдиної помісної православної церкви». Його організатором стала Полтавська єпархія Української православної церкви на чолі з  архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Федором. У роботі круглого столу взяли участь і представники органів влади, духовенство, громадські активісти, науковці, студенти.

На жаль,  проігнорували захід представники Полтавської єпархії Української православної церкви Московського патріархату, які й мають бути партнерами у такому історичному об’єднанні. Щоправда, на заході зачитали лист УПЦ МП, у якому представники цієї конфесії повідомляють, що «не готові поки що до діалогу»  і попросили перенести засідання. Однак, за пропозицією архієпископа Федора, дискусія таки відбулася, оскільки усі зійшлися на думці, що питання потребує обговорення. Нехай навіть і в такому «урізаному» форматі.

З інформацією на засіданні виступив архієпископ Федір, який зокрема, закликав і вірян  УПЦ МП «не боятися» якихось кардинальних змін у разі об’єднання.

 «У порядку ведення служб нічого особливо не зміниться, – зазначив він. – Мову, якою буде здійснюватись літургія, визначатиме громада. Якщо люди розуміють церковнослов‘янську мову і хочуть молитися нею, то жодних засторог у цьому немає. Якщо ж вони хочуть краще розуміти Богослужіння і глибше проникатися ним, то будуть служити українською мовою. Єдине, що зміниться – це нарешті Церква буде виконувати об‘єднавчу роль і дбати про свій український народ». За словами архієпископа Федора, жодного тиску на вірян та священиків Української Православної церкви Московського патріархату з боку Київського Патріархату не буде: «Ми хочемо, аби люди розуміли, що таке церковні канони, догмати віри та вірили в Бога. Тому ми будемо продовжувати свою просвітницьку місію, яка несумісна з будь-яким тиском».

В обговорення теми взяли участь голова громадської  ради при ОДА Володимир Голуб, директор інституту післядипломної підготовки Віталій Зелюк, заступник начальника обласного архіву Тарас Пустовіт, голова Спілки художників Полтавщини Юрій Самійленко, історик Юрій Вільховий, громадські активісти Олег Пустовгар, Ганна Киященко.

 На засідання  прийнято ухвалу, яку виголосив протоієрей Микола Храпач.

 Детальніше про засідання круглого столу ви можете дізнатися, переглянувши відеосюжет  в нашій рубриці «Відео». Ми готуємо і повну версію круглого столу. 

Коментарі