•  

Уряд планує за 2 роки скоротити держборг до 49% ВВП

00

У Кабміні розробили план зниження державного боргу до кінця 2020-го року до 49% ВВП. Для цього передбачається досягнення рівномірного графіка погашення боргу з продовженням термінів основних виплат, про що йдеться у повідомленні Інформаційного віснику уряду.

«Мета: до кінця 2020 року знизити розмір держборгу до 49% ВВП. Щоб зменшити боргове навантаження на бюджет, уряд планує досягти рівномірного графіка погашення боргу з продовженням термінів основних виплат. Це дозволить уникнути пікових виплат, що непотрібно перевантажують бюджет і відтягають значний ресурс, який може бути направлений на проведення подальших структурних реформ», –зазначається у повідомленні.

З цією метою, Мінфін поступово збільшуватиме в структурі держборгу залучення довгострокового пільгового фінансування, що передбачає подальше поглиблення співпраці з міжнародними фінансовими інститутами.

«Така співпраця дозволяє залучати дешеві кредити, у тому числі на інфраструктурні проекти, і посилювати економічне зростання», – йдеться у віснику.

Уряд розраховує, що заплановане збільшення запозичень у гривні (у тому числі, у міжнародних інвесторів) також сприятиме зменшенню боргів.

«Для цього Мінфін почне розвивати внутрішній ринок запозичень. У тому числі будуть створені умови для іноземних інвесторів вкладати кошти в державні цінні папери, номіновані в національній валюті (облігації – ред.)», — йдеться в повідомленні.

У Кабміні також підкреслили, що розширення бази інвесторів і спрощення доступу для них на внутрішній ринок запозичень має зменшити й вартість позик, що також буде зменшувати борги і дозволить уникнути ризику збільшення держборгу при курсових коливаннях.

«Дешеві кредити дозволять прискорити економічне зростання. Тому уряд планує продовжити співпрацю з міжнародними фінансовими інститутами та іноземними урядами для залучення пільгового кредитування. Спростить цю роботу й поліпшення рейтингу України як позичальника. Також у майбутньому це сприятиме зменшенню вартості позик», - наголошується в журналі.

Коментарі