•  

Уряд знову запроваджує надзвичайні заходи в електроенергетиці. Вже вшосте

220
Уряд знову запроваджує надзвичайні заходи в електроенергетиці. Вже вшосте


Уряд України схвалить пропозицію Міненерговугілля про запровадження в шостий раз надзвичайних заходів на електроенергетичному ринку строком на один місяць, однак вимагає від відомства навести порядок на ринку. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк

Уряд України схвалить пропозицію Міненерговугілля про запровадження в шостий раз надзвичайних заходів на електроенергетичному ринку строком на один місяць, однак вимагає від відомства навести порядок на ринку.

Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у Києві у вівторок 31 березня, передає "Інтерфакс-Україна".

"Я вкрай незадоволений: продовження надзвичайного стану відображає реальний стан в енергетичному секторі. 2,5 млрд уже неплатежів, повний бардак в розрахунках з підприємствами електроенергетики. Вугілля, як завжди, вже немає", - сказав прем'єр.

Яценюк доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості виконати чотири пункти для стабілізації ситуації на ринку електроенергетики і відзвітувати перед урядом, передає УНІАН.

"За міністром - виконання чотирьох пунктів, для того щоб завершили надзвичайний стан (в електроенергетиці). Прогнозний баланс в електроенергетиці – це раз. Міністерству разом з НКРЕ подати. Друге - погашення заборгованості із заробітної плати перед шахтарями. 200 млн грн уряд виділив, а 250 млн грн, я знаю, ринок віддав, і вони пішли в якийсь банк, який вже збанкрутував. По-третє – робота з НКРЕ за справедливим тарифом. І четверте - це прийняття в парламенті двох законів", - сказав Яценюк.

Прем'єр-міністр звернув увагу на те, що необхідно законодавчо змінити формування "зеленого тарифу" для об'єктів альтернативної енергетики в бік його зниження і відходу від валютної прив'язки.

"Нарешті потрібно вирішити питання щодо справедливого "зеленого тарифу", - додав прем'єр-міністр.

Як повідомлялося, Кабмін постановою №372 від 13 серпня 2014 року затвердив порядок ухвалення тимчасових надзвичайних заходів щодо подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електроенергії, а розпорядженням №764 від того ж числа вперше затвердив необхідність вжиття таких заходів. Згодом такі заходи продовжувалися розпорядженнями від 1 жовтня, 7 листопада, 8 грудня 2014 року, 14 січня і 25 лютого 2015 року.

Цей режим дає додаткові можливості Нацкомісії регулювання електроенергетики і комунальних послуг при встановленні тарифів та проведенні розрахунків, а для оператора енергосистеми "Укренерго" – при виконанні технічних функцій з передачі та використання енергопотужностей.

Тимчасові надзвичайні заходи можуть застосовуватися на період, що не перевищує один місяць. При цьому Кабмін має право ухвалити рішення про продовження терміну дії запровадження тимчасових надзвичайних заходів, але не більше ніж на один місяць. Зокрема, на період застосування відповідних заходів, суб'єкти електроенергетики незалежно від форми власності зобов'язані діяти у відповідності зі стандартами операційної безпеки функціонування об'єднаної енергетичної системи та оперативних команд і розпоряджень держпідприємства "НЕК" Укренерго ".

Необхідність вжиття відповідних заходів виникла в результаті бойових дій на Донбасі, які потягли за собою зниження видобутку вугілля та його підвіз на електростанції, які є основними споживачами вугільної продукції, що призвело до дефіциту потужностей в енергосистемі.

Коментарі