•  

В 2015 році в Україні планують провести три хвилі мобілізації

4510
В 2015 році в Україні планують провести три хвилі мобілізації

Під час свого виступу новопризначений речник РНБО Олександр Турчинов розповів, кого і на який термін будуть призивати на службу в 2015 році. За його словами, українцям слід очікувати у наступному році три хвилі мобілізації. Саме таким стало рішення Ради національної безпеки і оборони.

За словами Олександра Турчинова, призивний вік новобранців на строкову службу буде з 20 років і до 27. Термін, який мають відслужити солдати збільшується до 18 місяців. Виключенням будуть ті, хто на момент призиву до армії має вищу освіту. Для них служба триватиме 1 рік.

Президент України Петро Порошенко пояснив, що призив до лав Збройних сил дасть можливість уже в першому кварталі 1015 року демобілізувати тих, хто відслужив вже більше року. Головнокомандуючий Української армії запевнив, що солдат, які несуть строкову службу до зони проведення АТО відправляти не будуть, вони сформують «якісний резерв».

В РНБО назвали такі приблизні терміни проведення кожного з етапу часткової мобілізації:

I.Перша хвиля – 20 січня – кінець квітня. Тривалість 90 днів.

II.Друга хвиля – квітень – червень. Тривалість 60 днів.

III.Третя хвиля – червень – серпень. Тривалість 60 днів.

В РНБО запевнили, що всіляко будуть боротися з корупцією в військкоматах. Також при проведенні чергових хвиль мобілізації будуть враховані всі помилки попередніх. В зону бойових дій будуть направляти лише тих військових, які мають необхідні навики і пройшли відповідну підготовку.

«Не може так бути, щоб одні захищали країну, а інші дивилися на них по телевізору. Саме тому в 2015 році всі, хто не захочуть продовжувати контракти в зоні АТО, будуть звільнятися поетапно», - так мотивував таке резонансне рішення секретар РНБО Олександр Турчинов. 

Коментарі