•  

В кінці року рівень тіньової економіки знизився до 33% ВВП, - Мінекономіки

110
В кінці року рівень тіньової економіки знизився до 33% ВВП, - Мінекономіки

Міністерство економічного розвитку і торгівлі констатує зниження рівня тіньової економіки на 3 п.п. до 33% за підсумками січня-вересня 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року.

Про це сказано в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі, передають Українські Новини.

За попередніми розрахунками Мінекономрозвитку, у січні-вересні 2017 року рівень тіньової економіки становив 33% від офіційного ВВП, що на 3 п.п. менше, ніж показник 9 місяців 2016 року.

Детінізація економіки за підсумками 9 місяців 2017 року стала відображенням продовження процесів посткризової стабілізації економіки, для яких характерна підтримка помірних темпів зростання виробництва у відповідь на розширення як внутрішнього, так і зовнішнього попиту, збереження в цілому курсової стабільності й помірних темпів інфляції, а також поліпшенням очікувань бізнесу й населення.

Водночас динаміка детінізації стримується невирішеними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому.

Це, зокрема, низька довіра до інститутів влади; збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни; наявність не підконтрольних владі територій, утворених під час військової агресії на території країни.

Показник рівня тіньової економіки, розрахований за методом збитковості підприємств, за підсумками 9 місяців 2017 року становив 22% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 п.п. менше, ніж у відповідному періоді 2016 року.

Найбільший рівень тіньової економіки традиційно показав метод "витрати населення - роздрібний товарообіг" - 48% від обсягу офіційного ВВП.

Водночас порівняно з показником 9 місяців 2016 року він зменшився на 3 п.п., що зумовлено зростанням обсягу продажів населенню споживчих товарів у легальному секторі більшими темпами (на 5,8% порівняно з обсягом 9 місяців 2017 року), порівняно з обсягом скоригованих грошових видатків населення на придбання споживчих товарів ("+" 3,8% відповідно).

Коментарі