•  

​В Києві презентували книгу політв‘язня Олега Сенцова

00
​В Києві презентували книгу політв‘язня Олега Сенцова


Кингу спогадів режисера Олега Сенцова, якого російська окупаційна влада затримала в Криму, зразу після анексії пів-острова, видали друзі, щоб підтримати політв‘язня.

Друзі Олега вважають, що справу проти російської влади виграти неможливо, адже в цій країні не працюють жодні закони. Близьких Олега Сенцова дуже турбує те, що буде відбуватися після російського суду.«Ми всі Розуміємо, шо суд Олег програє. Справа в тому, що коли він програє його, то його повезуть до місця покарання, і ці місця можуть бути найстрашнішім для нього випробовування», -- вважає його друг і режисер Антон Романов

Книга Олега Сенцова -- політв'язня, кінорежисера і патріота своєї батьківщини -- дозволяє побачити його з іншого боку. Це автобіографічна проза. Розповіді були написані задовго до окупації Криму, друзям Олега їх передала його сестра.

Це історії з його дитинства, наповнені спогадами, роздумами, емоціями. Багато в чому це історії про совість. Ця книга розкриває його з людської точки зору.

Видавці, письменники і продюсери вважають, що Олег виявився дуже талановитим оповідачем. Його образи дуже яскраві і одразу відчувається, що писав режисер. Деякі розповіді своїх перших читачів змусили плакати.

«Ми розуміємо, який він режисер, який він громадянин, а от яка в нього душа -- він дуже відкритий, чесно, а іноді і дуже безжальний до себе. Спробувати бути чесним з собою і з читачем -- це дорогого коштує, -- вважає письменник Олексій Курилко. -- Написане легко. Легкий такий доступний склад, темпоритм місцями, як вірші. Я просто знімаю капелюха».

Буває, що потрібно допомогти хорошій людині і видати його роботу, але вона відверто слабка. Але у випадку Олега Сенцова це виявилося не так -- зазначає директор видавництва "Лаурус", що випустило книгу.

«Я сподіваюся, що коли він закінчить роботу над романом, то презентація буде з ним разом. Я дуже на це сподіваюся, я дуже рада, що прийшов новий письменник -- при такій ось сумній ситуації, але прийшов новий письменник» -- каже директор видавництва «Laurus» Поліна Лаврова.

Половину грошей від продажу книги витратять на оплату адвокатів для Олега і на допомогу його дітям. На відміну від благодійних внесків, російський режим їх не зможе забрати у Сенцова, через звинувачення в тероризмі, бо це доходи від творчості.

«Роялті з книг и прокат з фільму, який йде в прокаті. Це два легальних джерела, якими може людина особисто помогти собі. Ніяких благочінних внесків, в тому і була наша ідея, щоб Олег сам утримував сім‘ю, щоб змолоду діти знали, что це книги, які написав їх тато, -- каже режисер Олег Санін.

Книга буде коштувати близько 50 гривень. Продавати її почнуть під час презентації на Одеському міжнародному кінофестивалі. У книгарнях видання з'явиться наприкінці місяця. 

Коментарі